Američané ovládli derby proti Kanadě a na krk si pověsí bronzové medaile

19.05.2018 | Petr Sumbal

Nový Jičín –  O bronz se na mistrovství světa veteránů utkaly v Novém Jičíně reprezentační výběry USA a Kanady. Ze souboje dvou poražených semifinalistů vyšli lépe Američané, kteří vyhráli 6:3. Spojeným státům se povedl úvod, vytvořily si dvoubrankový náskok a ten si udržely až do konce. Bronzové medaile tak připadly USA.

Američané byli už před utkáním lehcí favoriti a podle toho se také chovali. Na Kanadu vlétli a od začátku byli lepším týmem. Trpělivost se jim vyplatila, první dvě branky skončily v kanadské síti. Nejprve se po individuální akci prosadil střelou pod ruku brankáře Michael Vicklerman, v 15. minutě pak zvýšil v přesilovce Matthew Koleski.

Kanada nechtěla rozhodně dát kůži lacino a povedlo se jí snížit, když překonal Larryho Botsforda v brance USA Mark Wandler. Ještě do přestávky si však vzali Američané dvoubrankové vedení zpět po přesně umístěné střele Michaela Vicklermana.

Druhý poločas začal snížením Kanady na 2:3, po rychlé akci se trefil Del Leibel. Poté ale už Američané definitivně rozhodli o svém vítězství. Nejprve se prosadil Matthew Koleski, necelou minutu po něm pak Michael Lalonde a bylo to 5:2 pro USA. Pak ještě snížil na David Peacock, ale tečku utkání dal gólem do prázdné brány Douglas Fetz.

USA – Kanada 6:3

Branky a nahrávky: 11. Vicklerman, 15. Koleski (Fetz), 19. Vicklerman (Wiljanen), 24. Koleski (Thede), 25. Laonde (Clouston), 40. Fetz – 16. Wandler (Leibel), 21. Liebel, 38. Peacock. Rozhodčí: Veselý, Ptáček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Poločas: 3:1.