Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dramatická bitva až do konce, zlato z letošního Masters bere Francie

19.05.2018 | Petr Komárek, foto: Aleš Novotný

Přerov – Dramatický průběh mělo finálové utkání mistrovství světa v inline hokeji – kategorie Masters v Přerově. Francie si nad Švýcarskem ve druhém poločase vytvořila náskok dvou branek, země helvétského kříže ale posléze snížila na rozdíl jediného přesného zásahu. V závěru museli Francouzi svůj hubený náskok bránit. Nelehký úkol se jim splnit povedlo a na Hané tak získali zlaté medaile.

Skóre zápasu otevřeli ve 14. minutě prvního poločasu reprezentanti země helvétského kříže. V tu chvíli hráli přesilovou hru a francouzského protivníka doslova svírali před jeho brankou, kterou hájil Martin. Ze strany přišla křížná nahrávka od Dienera mezi kruhy na Massima Jamucsiho, jehož nekompromisní dělovka se zastavila až v síti, která vyplňovala branku Francie.

V 17. minutě se skóre finálového utkání opět měnilo. Tentokrát udeřilo na druhé straně a Francie tak dokázala průběžný výsledek srovnat. Raby posunul kotouč z mezikruží v útočném pásmu na u pravé tyče číhajícího Richarda Aimonetta. Ten měl před sebou nemalou překážku, švýcarského muže s maskou Müllera. Po krátkém úsilí ho ale dokázal překonat. Dorážením před betonem procpal kotouč za brankovou čáru. Po prvním poločase hrálo Švýcarsko s Francií nerozhodně 1:1.

Ve 23. minutě země galského kohouta výsledek převrátila na svou stranu. Cudicio z boku hrací plochy od mantinelu našel na ose stojícího Richarda Aimonetta, jenž se opřel do kotouče a ranou pod horní tyč zaznamenal svou druhou branku v utkání. Ve 30. minutě Francie svůj náskok zvýšila na dvě branky, před brankou se nejlépe zorientoval Edouard Clisson a poslal kotouč za záda Matthiase Müllera. Ve 37. minutě zadělali Švýcaři na drama. Schuster nahodil na branku a kotouč mezi betony Martina tečoval Marcel Kündig. Švýcaři ještě v závěru vrhli všechny síly do útoku, vyrovnat ale již nesvedli. Zlato z mistrovství světa kategorie Masters bere Francie.

Švýcarsko – Francie 2:3 (1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Jamucsi (Diener), 37. Kündig (Schuster) – 17. Aimonetto (Raby), 23. Aimonneto (Cudicio), 30. E. Clisson. Rozhodčí: Jílek (CZE), Lattemann (GER). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.