Itálie úřadovala v přesilovkách, na výhru nad Maďarskem to stačilo

19.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Tři přesilovky využili proti Maďarsku inline hokejisté Itálie. Nakonec jim to na vítězství v kombinaci s jednou trefou při hře čtyři na čtyři stačilo. Byť Maďary zdolali pouze těsně 4:3.

Itálie se ujala vedení ve čtvrté minutě. David Stricker převzal kotouč od Saguiho a z osy hřiště ho nasměroval přímo do šibenice. Maďaři se dočkali srovnání skóre v 15. minutě. To Csaba Lang přenechal puk na ose hrací plochy Szabolcsovi Sandorovi, jeho rána švihem se zastavila až v síti pod horní tyčkou.

Italové se znovu ujali vedení zhruba dvě minuty před koncem druhého dějství. Giancarlo Todesco stál v přesilovce na levém kruhu, viděl ležícího Pallu a usměrnil puk nad něj do horního růžku. Ještě do pauzy ale bylo srovnáno. Přesnou ranou zprava se o to zasloužil Zsolt Molnar.

Ve 24. minutě se reprezentaci z Apeninského poloostrova naskytla další početní výhoda. A opět nezůstala bez využití. Po nahrávce Berta to zkusil David Stricker a puk se dostal až do sítě za záda Pally. Pro italského kapitána šlo o druhou trefu v utkání. V přesilovkách se Italům vůbec dařilo. Jejich třetí v duelu využil Giancarlo Todesco, jenž měl mezi kruhy mraky místa a vypálil nad Pallův beton. Maďaři ještě v závěru zásluhou Szabolcse Sandora snížili, vyrovnat ale už nestihlo.

Maďarsko – Itálie 3:4 (2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Sandor (C. Lang), 20. Molnar (Sandor), 40. Sandor – 4. Stricker (Sagui), 18. Todesco (Berto), 24. Stricker (Berto), 30. Todesco (Berto) . Rozhodčí: Jílek (CZE), Lepich (GER). Vyloučení: 5:2. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0.