Před turnajem bychom stříbro brali, hodnotil prohrané finále Ščepko

20.05.2018 | Adam Joska, Michal Chadim

Sloveská reprezentace si to rozdala s Českem v posledním utkání šampionátu Veterans o zlaté medaile, po celou dobu jen dotahovala. „Chybělo nám trochu štěstí, v závěru už nám ale docházeli síly. Šli jsme zápas od zápasu, hráli jsme na maximum, toto byla naše první porážka za dva roky, co tento turnaj existuje,“ řekl po prohře ve finále kapitán Slovenska Bystrík Ščepko.

Jak hodnotíte finále, ve kterém jste podlehli Česku 6:4?

Ze začátku pro nás bylo hodně těžké, brzy jsme prohrávali 2:0, ale potom se začala hra zase vyrovnávat. Když nám soupeř opět odskočil na dva góly, tak jsme znovu vyrovnali. Ve druhé polovině se nám už bohužel nepovedlo za stavu 5:4 pro Česko skórovat. Chybělo nám trochu štěstí, mohli jsme jít do prodloužení, bojovali jsme s dvanácti hráči, ke konci jen s osmi, tak už trochu docházeli síly.

Kde se finále rozhodovalo, co bylo klíčovým okamžikem?

Nevyužili jsme pár šancí, dostali jsme gól z dorážky ze vzduchu. Pak už to musí člověk otevřít, přeci jen je to větší riziko. Díky tomu jsme se dostali do tlaku, ale bohužel gól padl na druhé straně, a tímto gratuluji vítězům.

Loni jste zvítězili, letos se vám nepovedlo triumf obhájit, jaké jsou pocity?

Minulý rok jsme dosáhli něčeho, co by ani nikdo nedoufal. Jeli jsme poprvé na mistrovství s mužstvem devíti hráčů, které jsme celou dobu točili, a byla to při silné konkurenci enormní zátěž pro každého hráče. Šli jsme zápas od zápasu, hráli jsme na maximum, toto byla naše první porážka za dva roky, co tento turnaj existuje. ¨

S působením Slovenska na mistrovství jste spokojen?

Vše jsme přizpůsobili tomu, abychom byli úspěšní. Myslím si, že když by nám někdo řekl, že budeme stříbrní, každý z nás by to bral. Dnes jsme trochu smutní, ale když se na to podíváme zítra, určitě budeme spokojení, porazili jsme Kanadu, Francouze, Američany. Nelze nikomu něco vyčítat, udělali jsme maximum.

Kdybyste měl vybrat nejtěžší okamžik Slovenska na mistrovství, který by to byl?

Byl to zápas s Francií, když jsem v úvodu po čtyřech minutách prohrávali 2:0, tam se rozhodovalo, zda půjdeme do play off z prvního, druhého nebo třetího místa. Kdybychom šli z třetího, tak bychom hned natrefili na Američany, což by bylo obzvlášť komplikované.

Co mistrovství světa, jak se vám tu líbilo v Novém Jičíně?

Mistrovství bylo parádně zorganizované, ať už to byli rozhodčí, pořadatelé, obsluha v restauraci, fanoušci na tribunách. Bylo to fajn, útulné městečko, fantastická atmosféra.