Město Nový Jičín

Nový Jičín je město v Moravskoslezském kraji, čtyřiatřicet kilometrů jihozápadně od Ostravy na řece Jičínce. Žije zde přibližně čtyřiadvacet tisíc obyvatel.

Je známé pravidelným čtvercovým náměstím s podloubím a historickým renesančním domem Stará pošta, Žerotínským zámkem a bohatou česko-německou historií. Ve městě sídlí Muzeum Novojičínska. Historické jádro města je městskou památkovou rezervací. Roku 2001 byl vyhlášen Historickým městem roku, v roce 2015 pak novojičínské náměstí získalo ocenění „Nejkrásnější náměstí v ČR“. Novojičínské vlakové nádraží ve stejném roce získalo ocenění „Nejkrásnější nádraží v ČR“.

více informací: www.novyjicin.cz