Američané popravili Maďary, za poločas jim nasázeli devět branek

18.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Zatím nejgólovější zápas viděli diváci na přerovském stadionu v rámci inlinového Masters. Američané doslova rozsápali Maďary. Jen za první poločas jim nastříleli devět gólů. V zápase jich dohromady padlo 14, USA si připsaly vysoký triumf 12:2.

Už v prvním poločase utkání spustili Američané hotový gólostroj, na který Maďaři nedokázali najít efektivní odpověď. Po 25 sekundách hry prostřelil Pallu po přihrávce McGratha Michael Francis. Za tři minuty se stejný hráč v dresu Spojených států trefil znovu, tentokrát mu puk před brankou přenechal Derek Kern.

Ten se sám prosadil v osmé minutě, kdy z vrcholku levého kruhu uklidil kotouč po zemi za Pallu, který nestačil úspěšně zakročit. Americkou demolici prodloužil Brin Morris, který zanedlouho asistoval u přesného zásahu v podání Glenna Evanse. Další puk na americké straně dopravil za nebohého Pallu Derek Kern.

Teprve pak se prosadili také Maďaři. Kovacs nahrál Tamasi Lencsesovi, na jehož ránu z osy hřiště Penneoke nedosáhl. Pak se ale o slovo přihlásily znovu USA a Rich Garvey zvýšil na 7:1, načež Michael Francis zkompletoval hattrick. Druhý zásah Maďarska měl na svědomí Szabolcs Sandor. Američanům to ale bylo málo a Glenn Evans přidal jejich devátou branku. Magickou desítku završil v 26. minutě Rich Garvey, na 11:2 pro Američany upravil svou čtvrtou brankou v utkání Michael Francis. Konečný výsledek stanovil tři sekundy před koncem Glen Mears.

USA – Maďarsko 12:2 (9:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 1. Francis (McGrath), 4. Francis (Kern), 8. Kern, 9. Morris, 10. Evans (Morris), 14. Kern (Francis), 18. Garvey (Hawkins), 18. Francis (Chorndmud), 20. Evans (Watanabe), 26. Garvey, 34. Francis (Morris), 40. Mears (Evans) – 15. Lencses (Kovacs), 19. Sandor. Rozhodčí: Lattemann (GER), Jílek (CZE). Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.