Francie předvedla parádní vstup do turnaje, deseti góly smetla Austrálii

14.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Pořádnou kanonádu předvedli na úvod mistrovství světa kategorie Masters reprezentanti Francie. Austrálii nasázeli rovnou deset branek. Sami přitom vůbec neinkasovali a zvítězili tak hladce 10:0.

Francouzi předvedli raketový nástup. Už po 18 sekundách projel před branku z pravého křídla Xavier Raby a prostřelil Ellse mezi betony. Na druhé straně vypadla křížná rána Marshe Rousseauovi z lapačky, další Australan, Adams, ale při pokusu o dorážku povalil francouzského muže s maskou a posunul i branku. V šesté minutě se opět měnilo skóre, v ponechané výhodě zakončoval do odkryté branky u levé tyče stojící Julien Thomas. Austrálii se povedlo skórovat v přesilovce, rozhodčí ale gól pro zásah vysokou holí neuznali.

Ve druhé části první půle dostala Francie výhodu dvojnásobné přesilovky. Ve 14. minutě ji využil William Richard, jeho křížná střela po přihrávce Archaina proskotačila k pravé tyči. Do přestávky se země galského kohouta trefila ještě jednou, Hostein oslovil spoluhráče jménem Adrien Defrance a ten propálil Ellse. A to Francouzi nevyužili ještě další možnosti. Teč Cudiciova nahození od Juliena Clissona proletěla těsně vedle pravé tyče, v poslední minutě v početní nevýhodě zneškodnil Ells nebezpečné přízemní rány zleva i zprava.

Svou pátou branku přidala Francie ve 22. minutě. Přesilovka Západoevropanům sice už skončila, těsně po ní se ale prosadil Julien Clisson. Pět minut na to uháněl sám na Ellse Orlando Cudicio, udělal mu kličku a zasunul puk do odkryté klece. Francouzi na ploše úřadovali, další přesný zásah si připsal Edouard Clisson. A nedlouho po něm se Ells mohl jen vleže ohlédnout za úspěšným zakončením Juliena Clissona. Devátý gól hráčů v modro-bílo-červené kombinaci měl na svědomí Xavier Raby. Francie nakonec zkompletovala magickou „desítku“, v ponechané výhodě se o to zasloužil Guillaume Blanc.

Austrálie – Francie 0:10 (0:4, 0:6)

Branky a nahrávky: 1. Raby (Mounier), 6. Thomas (J. Clisson), 14. Richard (Archain), 15. Defrance (Hostein), 22. J. Clisson (E. Clisson), 27. Cudicio, 31. E. Clisson (J. Clisson), 32. J. Clisson (Mounier), 34. Raby (Mounier), 37. Blanc (Richard). Rozhodčí: Šiška (CZE), Druga (SVK). Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.

Austrálie: Ells – Adams, Santalucia – Smith, Seabrook, Taylor, Jeffries, Baux, Staneke, Marsh, Schvetipelz, Szuster.

Francie: Rousseau (21. Martin) – Thomas, Richard, Cudicio, Blanc, Mounier – Defrance, E. Clisson, J. Clisson, Archain, Raby, Hostein.