Slováci na úvod turnaje splnili role favoritů, otočili zápas s Německem

14.05.2018 | Petr Sumbal

Nový Jičín – Mistrovství světa v inline hokeji veteránů v Novém Jičíně odstartovalo utkáním Slovenska proti Německu. Slovensko bylo v tomto utkání favoritem, a i když mělo s Němci problémy a dokonce prohrávalo, nakonec dokázalo utkání otočit do zdárného konce a připsalo si první vítězství na turnaji.

Gólový účet utkání otevřeli Slováci už po třech minutách, po rychlé akci se trefil asistent kapitána Marián Štábel. Poté se však začali prosazovat Němci, kteří dělali svým pohybem na útočné polovině Slovákům problémy. Hlavně Michael Hogenberg, který ještě do přestávky nasázel hattrick.

Svůj první gól trefil v deváté minutě a v desáté minutě se během 24 sekund prosadil ještě dvakrát. Suma sumárum to dělalo čistý hattrick během necelých tří minut. Slováci dokázali odpovědět ještě před poločasem, snížit na 2:3 se podařilo Stanislavu Jelínkovi a srovnal Marián Horvath.

Ve druhém poločase pak Slováci zdárně dokončili svůj obrat. Po necelých šesti minutách hry se prosadil Stanislav Jelínek a vrátil vedení zpět na stranu slovenského týmu. Ve 27. minutě pak zvýšil přesným zakončením Peter Foltýn. Němci ještě mysleli na vyrovnání, ale jejich ambice zpražil v 34. minutě Roman Chatrnúch, který využil přesilovku. Na konečných 7:3 uzavřel dvě minuty před koncem svým druhým gólem v utkání Marián Horváth.

Slovensko – Německo 7:3

Branky a nahrávky: 3. Štábel (Ščepko, Jelínek), 16. Jelínek (R. Chatrnůch, Štábel), 20. Horváth (Ščepko), 26. Jelínek (Trenčan), 28. Foltýn (Jelínek), 34. R. Chatrnúch, 39. Horváth – 9. Hogenberg (Kahlfub), 11. Hogenberg (Kahlfub), 11. Hogenberg (Kahlfub). Rozhodčí: Favero, Riolo. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Poločas: 3:3.

Slovensk Kohút – Jelínek, Pejchal, Charvát, P. Chatrnúch, R. Chatrnúch, Trenčan, Ščepko (C), Lezo, Štábel (A), Jurenka, Horváth, Foltýn, Kotlárik (A).

NěmeckHoffman, Krill (C), Wilts, Holzner, Kahlfub, Seifert, Weber, Hogenberg (A), Udo,Harties