Češi vstoupili do mistrovství světa veteránů vítězně, na úvod rozstříleli Nový Zéland

14.05.2018 | Michal Chadim

Nový Jičín – Čeští reprezentanti vstoupili do mistrovství světa kategorie veteránů vítězně.  V zápase proti Novému Zélandu si s chutí zastříleli a s přehledem utkání zvládli a dotáhli do vítězného konce.

Již od úvodních minut prvního utkání českých veteránů bylo zřejmé, že v zápase proti Novému Zélandu nebudou mít sebemenší problém.  Češi vstupovali do utkání jako favorité a to potvrdili během čtyřiceti minut dokonale.  V prvních minutách se sice trápili v koncovce, ale po úvodní brance z hokejky Romana Kaly v osmé minutě se dostali do herní pohody a zápas si dokonale užili.

Na další branky si slušně zaplněný zimní stadión v Novém Jičíně musel počkat do druhé části úvodního poločasu, kdy se během tří minut prosadili postupně Martin Duchek, Petr Polívka a Tomáš Langr. To ale ještě nebylo vše, v závěru ještě dvěma góly Jiřího Suhrady a Ivo Jindráka čeští reprezentanti završili první dvacetiminutovku vedením 6:0.

Druhá část začala tam, kde ta první skončila. Čeští hráči drželi puk na svých hokejkách a soupeře prakticky do nějaké větší šance nepustili.  Soupeř navíc českým reprezentantům hodně pomohl, neboť se nechal v úvodu dvakrát zbytečně vyloučit a to dokázali naši reprezentanti góly Tomáše Langra a Jindřicha Vacka potrestat.

Do konce zápasu se skóre zápasu ještě šestkrát změnilo a to zásluhou Martina Mecery, dvou gólů Tomáše Zdiny, Tomáše Kazlepky, Romana Kaly a Tomáše Langra. Čeští hráči utkání zvládli, zvítězili 14:0 a připsali si do tabulky první dva body.

Česko – Nový Zéland 14:0

Branky a nahrávky: 8. Kala (Jindrák), 13. Duchek (Vacek), 14. Polívka (Kala), 15. Langr, 17. Suhrada (Langr), 20. Jindrák (Kala), 22. Langr (Mecera), 23. Vacek, 27. Mecera (Vápeník), 28. Zadina (Mecera), 30. Kazlepka (Mecera), 31. Kala, 33. Zadina (Würtherle), 37. Langr (Suhrada). Rozhodčí: Scheibner. Vyloučení: 0:5. Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Poločas: 6:0.

Česká republika: Hrachovina – Polívka, Langr, Mecera (C), Vacek, Kala, Würtherle (A), Vápeník, Kazlepka, Suhrada (A), Jindrák, Ulrich, Zadina, Duchek

Nový Zéland: Bruce – Ormsby, Flood, Smith-Pilling, Toa, Greene, Marjoribanks, Duerre, Wichman, Velvin, Retter, Wood, Jackson