Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kanada si poradila s Maďarskem, to ale pořádně kousalo

14.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Těžký zápas mají za sebou na šampionátu Masters v Přerově inline hokejisté Kanady. Proti Maďarsku vedli, pak prohrávali, a nakonec do poslední chvíle bojovali o vítězství. To zemi javorových listů pojistil až v poslední minutě Corbeil. Maďaři předvedli bojovný a odhodlaný výkon, který jejich soupeře nemálo potrápil.

Kanada se ujala vedení ve čtvrté minutě. První střela Darrina Gentese mířila na zadní mantinel. Od něj se puk odrazil ke stejnému hráči, který tentokrát trefil Pallův beton přitisknutý k bližší tyči. Potřetí se už ale Gentes mohl radovat, jeho střela k pravé tyči znamenala první branku utkání. Další úporné snažení Kanaďanů zastavila posunutá maďarská brána. Maďarsko pak zvládlo skóre otočit. Ve 12. minutě prostřelil Servose Szabolcs Sandor, o minutu později zužitkoval rychlý kontr Gyorgy Kovacs.

Kanadu ale dvě inkasované branky v krátkém časovém sledu nepoložily. V 15. minutě se povedlo srovnat Jamiemu Visserovi, a to po samostatné akci. Ještě do konce první půle si pak země javorových listů vzala vedení zpět. Na 3:2 z jejího pohledu upravil Chad Blundy, na nějž několik desítek sekund před první sirénou navázal ještě Danny Larocque.

Maďaři průběžný výsledek ve 22. minutě zkontaktovali. Tamas Lencses předvedl smělý individuální průnik po pravém křídle, z nějž si najel přibližně na osu hrací plochy. Poté vypálil křížnou střelu, puk škrtl Servosovi výstroj a zapadl k levé tyčce. Maďarsko to v závěru zkusilo bez gólmana, místo vyrovnání ale přišla kanadská pojistka na vítězství. Do prázdné brány uklidil kotouč Frederick Corbeil.

Kanada – Maďarsko 5:3 (4:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Gentes (Bennett), 15. Visser, 18. Blundy (Visser), 20. Larocque (Piercey), 40. Corbeil – 12. Sandor (Molnar), 13. Kovacs (C. Lang), 22. Lencses. Rozhodčí: Lattemann, Lepich (oba GER). Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 0:0.

Kanana: Servos – Leggat, Howald, Larocque, Bennett, Melton, Hunt, Jones, Gentes, Blundy, Corbeil, Visser, Piercey, Vardon, Csontala.

Maďarsko: Palla – Z. Lang, Hidvegi, C. Lang, Lencses – Sandor, Halasz, Wehli, Seler, Kovacs, Molnar.