Kanada odstartovala své působení na šampionátu veteránů výhrou nad Francií

14.05.2018 | Petr Sumbal

Kanada zvládla úvodní duel mistrovství světa veteránů, ve třetím utkání pondělního programu si poradila se vzdorovitými Francouzi 3:1. Z pohledu Kanaďanů bylo důležité, že na vyrovnávací gól Francouzů dokázali po dvaadvaceti sekundách odpovědět a ve druhém poločase pak svůj náskok ještě umocnili.

Kanada měla lepší vstup do utkání a uzavřela francouzské inline hokejisty na jejich obranou polovinu. Prvních několik šancí ještě dokázal brankář Rodolphe Voyneau zlikvidovat, na zakončení Billa Adamse z šesté minuty však nedosáhl.

Ještě do přestávky se povedlo Francouzům vyrovnat, když se z ojedinělé akce prosadil přesnou střelou po individuálním průniku Frederic Guiheux. Bylo to poprvé na tomto mistrovství, kdy kanadský brankář Brad Forbes musel lovit z branky. A také v tomto zápase i naposledy.

Kanada totiž zbytek utkání byla mírně lepším celkem a Francouzům už skórovat nepovolila, několika dobrými zákroky k tomu přispěl také Forbes, kterého ještě pět minut před koncem vystřídal náhradník Mac Paquin. Kanadu ještě v prvním poločase nakoplo rychlé vyrovnání, které se povedlo po 22 sekundách Brentu Henrymu.

Druhý poločas začala Kanada lépe a po zásluze ve 25. minutě navýšila skóre na 3:1, když přesnou ranou překonal Voyneaua Rick Krupa. Ve zbytku utkání byli Kanaďané lepší na kotouči, ale další gól se jim vstřelit nepovedlo.

Kanada – Francie 3:1

Branky a nahrávky: 6. Adams (Lewko), 10. Henry (Zona), Krupa (Vilio) – 10. Guiheux. Rozhodčí: Ptáček, Rido. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Poločas: 2:1.

Kanada: Forbes (36. Paquin) – Kennedy, Wandler, Sarchet, Leibel, Henry, Bryan, Lewko, Peacook, Vilio, Krupa, Adams, Zona, Drayson, Smith.

Francie: Voyneau – Collet, Spinetti, Martin, Garcia, Reigner, Guiheux, Brocherie, Aimonetto, Vincent, Magnien, Legallic.