Američané tlačili, Velká Británie ale těsné vítězství dokázala ubránit

14.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Sedm branek bylo k vidění v střetnutí USA a Velké Británie. Britové skórovali pouze v prvním poločase a pak bránili dvoubrankový náskok. Ten Američané sice ztenčili, dorovnat se jim ho ale i přes závěrečný nápor již nepovedlo. Velká Británie zvítězila 4:3.

Skóre utkání otevřeli Britové. V 10. minutě se po nahrávce Maleho trefil Ian Parsons. Za chvíli bylo ale vyrovnáno. Shawn McGrath dokázal plnohodnotně zužitkoval přihrávku z hole Kerna a překonal Wooda. USA skóre následně dokonce obrátily ve svůj prospěch. Derek Kern se pouze z úspěšného nahrávače změnil v úspěšného střelce.

Ve 14. minutě se Velké Británii podařilo průběžný výsledek dorovnat do nerozhodné pozice. Postaral se o to Bryan Thirsk, a sice po pobídce od Beattieho. V 16. minutě si Britové vzali vedení zpátky zásluhou Marcela Maleho a do přestávky přidali ještě jeden gól. Po přihrávce z levé strany uklidnil puk do šibenice nad ležícího gólmana Oscar Wightman.

Na konci prvního dějství putoval za tvrdý zákrok na pět minut na trestnou lavici Američan Watanabe. Navíc vyfasoval i trest do konce utkání. Velká Británie ale dlouhou přesilovku vůbec nevyužila. Navíc pak chybovala při rozehrávce v obraně, což hbitě potrestal Michael Francis a zadělal na drama. USA to v závěru zkusily bez gólmana, Britové navíc museli skousnout vyloučení Parsonse. Přesto už těsnou výhru udrželi.

USA – Velká Británie 3:4 (2:4, 1:0)

Branky a nahrávky 11. McGrath (Kern), 12. Kern (Lymbaga), 32. Francis – 10. Henir (Maly), 14. Thirsk (Beattie), 16. Maly (Parsons), 19. Wightman (Newberry). Rozhodčí: Coutant (FRA), Jílek (CZE). Vyloučení: 4:4, navíc Watanabe (USA) 5 min + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

USA: Penneoke (20. Bufalino) – Morris, Garvey, Hawkins, Kern, Mears, Chorndmud – Watanabe, Evans, Francis, Enright, Lymbaga, McGrath.

Velká Británie: Wood – Thirsk, Parkin, Newberry, Parsons, Findlow, Coulstrock, Henir, Wightman, Gibbons, Munro – Morris, Beattie, Maly.