Němci sedmi góly složili Italy, úřadovali hlavně ve druhé půli

14.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Poměrně vysokou výhru si ve svém prvním utkání na mistrovství světa kategorie Masters připsali Němci. Itálii rozstříleli 7:1. Dařilo se jim zejména ve druhé půli, jíž ovládli jednoznačně 5:0.

Itálie poměrně rychle otevřela skóre. Ve druhé minutě nahrál Sagui Mariu Monti Cavalerovi, jenž procedil kotouč pod padajícím Kohlem. V šesté minutě vypálil zblízka z levé strany Todesco a Kohl efektivně zasáhl svou lapačkou, když předvedl ukázkový semafor. V deváté minutě se radovali Němci. Zblízka dorážel do sítě Matthias Mehner.

V 13. minutě pálil dvakrát nebezpečně Schmitz. Nejprve zprava vyprášil betony brankáře, jeho následná dorážka projela jen kousek vedle levé tyče. Krátce před pauzou Německo skóre otočilo. Z pravé strany napřáhl Florian Groß a Guichardazovi kotouč propadl na přední tyči mezi rukou a tělem do sítě.

Ve 23. minutě ujížděl sám na branku Itálie Christian Mader a pohledným bekhendovým blafákem mezi beton a lapačku přelstil jejího strážce. Němci pak dostali k dispozici přesilovou hru, navzdory několika nebezpečným závarům ji však nezužitkovali. Ve 28. minutě si to vynahradili. Schmitz se zprava probil před Guichardaze a ještě přihrál zcela volnému Matthiasi Mehnerovi, jenž zakončil do pravého dolního růžku. Ve 32. minutě vymíchal gólmana Markus Köppl a přidal pátou branku Německa. O šestý kotouč v síti Italů se zase zasloužil – po blafáku do bekhendu – Patrick Schmitz. V 39. minutě se ještě prosadil Pascal Poerschke.

Itálie – Německo 1:7 (1:2, 0:5)

Branky a nahrávky: 2. Monti Cavaler (Sagui) – 9. Mehner (Schmitz), 20. Groß (Albrecht), 23. Mader (Köppl), 28. Mehner (Poerschke), 32. Köppl (Sendt), 35. Schmitz (Weichelt), 39. Poerschke (Schmitz). Rozhodčí: Šiška (CZE), Druga (SVK). Vyloučení: 1:0. Bez využití: V oslabení: 0:0.