Švýcaři na Masters zdolali Slováky, ti na vyrovnání nedosáhli

14.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – O jeden jediný gól prohráli inline hokejisté Slovenska na přerovské půdě. Proti Švýcarům snížili ze svého pohledu na 2:3, vyrovnat ale už nestačili.

Švýcarsko ve třetí minutě otevřelo skóre. Rána Rolfa Schrepfera se od tyče odrazila za záda slovenského gólmana Fatula. Tyčku o čtyři minuty později trefili také Slováci, tentokrát se ale puk odrazil do hřiště, a ne do branky. V desáté minutě ujel Massimo Jamucsi a překonal Fatula podruhé. Po první půli vedlo Švýcarsko 2:0.

Slovákům se povedlo skóre snížit ve 23. minutě. Po nahrávce Šulka dopravil kotouč za Müllera Milan Novosedlík. Švýcarům se však poštěstilo znovu odskočit na rozdíl dvou branek, na 3:1 z jejich pohledu upravoval André Thalmann. Slováci poté dostali možnost přesilovky. Ta by se za normálních okolností zdvojnásobila, ponechanou výhodu ale hráči v bílých dresech využili. U levé tyče úspěšně dorážel Jozef Vrábel.

Slováci pak dostali k dispozici ještě více času v početní výhodě. Ve vyrovnání ho ale přetavit nezvládli. Buď mířili vedle, nebo ztroskotali na spolehlivém Müllerovi. V jednom momentě také na obou stranách v krátkém časovém sledu zvonily tyče.

Švýcarsko – Slovensko 3:2 (2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Schrepfer (Thalmann), 10. Jamucsi, 26. Thalmann – 23. Novosedlík (Šulek), 28. Vrábel (Malovec). Rozhodčí: Jílek (CZE), Lattemann (GER). Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.