USA díky hattricku Lalondeho porazily pětibrankovým rozdílem Itálii

14.05.2018 | Petr Sumbal

Ve velice rychlém tempu se odehrálo utkání mezi Itálií a USA. Diváci na zimním stadionu v Novém Jičíně sledovali pohledný inline hokej, který je musel bavit. Od začátku do koncem si šli Američané jasně za vítězstvím, ke kterému jim výrazně pomohl hattrickem útočník Michael Lalonde.

Utkání bylo zahájeno ve velmi ostrém tempu z obou stran, ale byli to Američané, kteří dokázali lepším pohybem Italy přehrávat a vytvářet si šance. První z nich proměnil už ve 3. minutě Raulie Licon, jehož střela z levého kruhu zapadla přesně k tyči. Do desáté minuty už to bylo 3:0 pro USA. Nejprve se trefil z mezikruží ranou z první Michael Lalonde. Pak dostal dlouhý pas dopředu Matthew Koleski, zbavil se posledního beka a nekompromisně zavěsil.

Rozjetí Američané dál Italy přehrávali, reprezentace z Apeninského poloostrova jen občas zaútočila, ale trvalejší tlak si vytvořit nedokázala. V 18. minutě šli navíc Italové znovu do kolen, svůj druhý gól vstřelil Michael Lalonde.

Ve druhém poločasu se docela dlouho čekalo na gól. Italové se pokoušeli ještě vykřesat naději snížením, ovšem nedařilo se jim překonat Mikea Tozziho, který vystřídal v americké brance Larryho Botsforda. Ve 30. minutě zvýšil na 4:0 Michael Lalonde a tím dokonal svůj hattrick. O 28 sekund později dokázal snížit Aleksej Zolovkins a ve 38. minutě na konečných 6:1 upravil Derek Thebe.

Itálie USA 1:6

Branky a nahrávky: 30. Zolovkins – 3. Licon (Zarem), 7. Lalonde (Thebe), 10. Koleski (Lalonde), 18. Lalonde (Rogers), 30. Lalonde, 38. Thebe. Rozhodčí: Moine, Ptáček. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Poločas: 0:4.

Itálie: Favro (21. Casale) – Dotto, Benvegnu', Vaccarino, Brambilla, Zolovkins, Berardo, Endrizzi, Corso, Santoni, Bramante, Cocco, Valduga, Bortoli, Ponterosso.

USA: Botsford (21. Tozzi) – Florio, Wiljanen, Licon, Zarem, Rogers, Fetz, Vicklerman, Thebe, Koleski, Lalonde.