Na úvod hladké vítězství i s hattrickem. Český tým rozstřílel Slovince

14.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Povedený start do turnaje kategorie Masters má za sebou český národní tým v inline hokeji. Se Slovinskem neměl sebemenší problém a připsal si snadný triumf v poměru 6:0. V obou poločasech se Češi trefili třikrát. Martin Vozdecký si přitom připsal hattrick.

První velká šance českého celku přišla na začátku šesté minuty. Feledík po křížné ráně z pravé strany rozezvonil vzdálenější tyčku. V osmé minutě se české publikum v ochozech přerovského stadionu mohlo poprvé radovat. Würtherle oslovil na pravé straně Martina Vozdeckého, který zamířil nad ramena brankáře Slaka. Do poločasu padly ještě další dvě české branky. Obě v 15. minutě. V jejím úvodu znovu lehounce zavěsil pod břevno Martin Vozdecký.

Ani ne 50 sekund po něm našel Vích na levém křídle najetého Lubomíra Korhoně, jenž rychlou střelou švihem zacílil ke vzdálenější tyčce. Do první sirény ještě Češi několikrát zahrozili, slovinská obrana ale pro tuto chvíli odolala.

Ve druhém dějstvím se českým tým trefil opět třikrát. Ve 32. minutě využil přesilovou hru Marek Vorel, který si zpracoval kotouč na levém kruhu a poslal ho do sítě. Ve 39. minutě završil hattrick Martin Vozdecký, jenž nekompromisně propálil Slaka. Poslední slovo si Češi vzali 20 sekund před koncem, pohlednou akci na jeden dotek završil střelou do odkryté branky Lubomír Vích.

Slovinsko – Česko 0:6 (0:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Vozdecký (Würtherle), 15. Vozdecký, 15. Korhoň (Vích), 32. Vorel, 39. Vozdecký (Würtherle), 40. Vích (Vorel). Rozhodčí: Coutant (FRA), Lepich (GER). Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.