Češi završili první den mistrovství druhou výhrou, tentokrát nasázeli desítku Britům

14.05.2018 | Petr Sumbal

Česká republika jako jeden z hlavních favoritů celého veteránského mistrovství zvládla i druhé utkání na turnaji, tentokrát porazila 10:2 reprezentaci Velké Británie. V brance národního týmu se v tomto utkání vystřídali David Kudělka a Petr Hrachovina a hlavním strůjcem vítězství se stal střelec hattricku Dušan Vápeník.

Na rozdíl od prvního utkání měli Češi naprosto dokonalý začátek, poprvé se prosadili už po šedesáti sekundách hry, jmenovitě se to povedlo Martinu Duchkovi. Ve druhé minutě už byl stav utkání 2:0, když přízemní ranou překonal Holdinga Tomáš Langr. V 8. minutě se dokázal na levém křídle uvolnit Dušan Vápeník a znovu rozjásal domácí fanoušky.

O minutu později se povedlo Britům zareagovat, na 1:3 snížil střelou z blízka Jason Coles. V na branky bohaté první dvacetiminutovce padly ještě čtyři další branky. Prosadili se Tomáš Kazlepka, Dušan Vápeník a Roman Kala, za Velkou Británii snižoval Jason Fox a týmy se rozešly do šaten za stavu 6:2 pro Česko.

Ve druhém poločase už Češi neinkasovali a navíc dokázali i ve svém druhém utkání na turnaji dosáhnout na populární desítku. Ve 30. minutě se bezprostředně po vyhraném vhazování prosadil Jindřich Vacek, o necelou minutu poté přidal další branku Roman Kala. Z rychlého protiútoku pak ještě navýšil český náskok Martin Duchek, a na konečných 10:2 završil stav Dušan Vápeník, který zároveň tímto dovršil svůj hattrick.

Velká Británie – Česko 2:10

Branky a nahrávky: 9. Coles (Mundell), 12. Fox (Knowles) – 1. Duchek (Kala), 2. Langr (Zadina), 8. Vápeník, 11. Kazlepka (Vápeník), 12. Vápeník (Vacek, Ulrich), 16. Kala (Duchek), 30. Vacek (Kazlepka), 31. Kala (Kudělka), 34. Duchek (Kala), 37. Vápeník (Vacek). Rozhodčí: Riolo, Scheibner. Vyloučení: 2:1, Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Poločas: 6:2.

Velká Británie: Holding (21. Coubrough) – Mcbean, Thompson, Coles, DIckman, Anthony, James, Knowles, Thorbly, Phillips, Fox, O'Connor, Marling.

Česká republika: Hrachovina – Polívka, Langr, Mecera (C), Vacek, Kala, Würtherle (A), Vápeník, Kazlepka, Suhrada (A), Jindrák, Ulrich, Zadina, Duchek