Slováci si poradili s Kanadou a zůstávají neporaženi

15.05.2018 | Michal Chadim

Nový Jičín – V druhém zápase úterního programu v Novém Jičíně nastoupili proti sobě zatím neporažení hokejisté Kanady a Slovenska. Zápas neporažených zvládli lépe naši východní sousedé, kteří hráče Kanady porazili 4:2.

Zápas slovenské reprezentace s Kanadou začal v rychlém tempu. Oba týmy na hřišti předváděli rychlou hru, s velkými množství šancí na obou stranách.  První poločas vyzněl lépe pro hráče Slovenska, kteří byli lepší v produktivitě. V páté minutě si kanadská lavička nepohlídala střídání, za což byla potrestána a Slováci toho dokázali využít úvodní brankou Petera Kotlárika.

O dvě minuty později to bylo pro naše východní sousedy ještě o mnoho veselejší, když přihrávku Foltýna zužitkoval druhou brankou utkání Roman Chatrnúch. To ale nebylo ze slovenské strany ještě vše, neboť přidalo ještě v první části další dvě branky. O ty se postarali ve dvanácté minutě Bystrík Ščěpko a těsně před koncem poločasu pak Peter Jurenka.

Druhý poločas byl pravým opakem toho prvního.  Slovákům se přestalo dařit v koncovce a naopak Kanada se začala nebezpečně dotahovat. Hned po šestadvaceti sekundách hry se totiž puk dostal před brankou na hokejku Billa Adamse, který přízemní střelou k tyči v přesilové hře překonal Kohúta.

Když v 26. minutě přidal druhou branku Ted Lewko, bylo všem jasné, že závěr zápasu bude pořádné drama. To se projevilo na předvedené hře a zákrocích za hranicí pravidel, po kterých přicházely vyloučení. I když se hráči ze zámoří při závěrečné power play snažili o vyrovnání, tak to se jim už nepovedlo. Slováci klíčový zápas proti Kanadě zvládli po vítězství 4:2.

Kanada – Slovensko 2:4

Branky a nahrávky: 21. Adams (Peacock), 27. Lewko (Leibel) – 5. Kotlárik (Horváth), 7. Chatrnúch (Foltýn), 12. Ščepko (Jelínek), 19. Jurenka (Trenčan). Rozhodčí: Ptáček, Favero. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Poločas: 0:4.