Slováci odčinili pondělní prohru se Švýcarskem, porazili Itálii

15.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Odčinit pondělní porážku se Švýcarskem 2:3 se povedlo národnímu týmu Slovenska. V Přerově tentokrát vyzval Itálii, které v první půli nasázel čtyři góly. Tři ale dostal a musel tak bránit těsné vedení. To ve druhé půli o gól navýšil a zvítězil 5:3.

Slováci stejně jako v pondělí proti Švýcarsku inkasovali jako první. V první minutě se před gólmana protáhl David Stricker a u levé tyče nasměroval kotouč za jeho záda. Za dvě minuty přišla odpověď. Jozef Vrábel vypálil přes hradbu těl před sebou a italský muž s maskou vůbec nic neviděl, takže nemohl zasáhnout. V sedmé minutě ujížděl po návratu z trestné lavice sám na branku Peter Šulek, počkal si na pohyb brankáře a zblízka pověsil kotouč pod břevno.

Další branku přidalo Slovensko v 15. minutě, úspěšnou dorážku zaznamenal Radovan Dolník. Italové snížili zásluhou rány Fabia Berta z levé strany, Slovákům ale vrátil vedení o dva góly Martin Funta. Těsně před koncem první půle měli Italové hrát přesilovku, místo toho ale využili ponechanou výhodu. Na zadní tyč zakončoval přesně David Stricker.

Ve druhé půli překonal Guichardaze Peter Udvardy. V dalších brankách Slovákům zabránila branková konstrukce, konkrétně jedna z tyčí. Dál už se skóre neměnilo, Slovensko porazilo Itálii 5:3.

Slovensko – Itálie 5:3 (4:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Vrábel (Tománek), 7. Šulek, 15. Dolník (Šulek), 19. Funta (Tománek), 27. Udvardy (Funta) – 1. Stricker, 19. Berto, 20. Stricker (Monti Cavaler). Rozhodčí: Šiška (CZE), Lattemann (GER). Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:0.