Itálie si připsala první dva body do skupiny B, vynulovala Velkou Británii

15.05.2018 | Petr Sumbal

Nový Jičín – Itálie dokázala poprvé na turnaji bodovat, když porazila snaživě hrající Velkou Británii 3:0. Britové se soustředili převážně na obranu, přesto se nedokázali vyvarovat tří branek ve své síti. Spojené Království tak zůstává po dvou zápasech bez bodu, Italové mají body dva.

Italové potřebovali po předchozí těžké porážce proti USA nutně zabrat a připsat si proti Velké Británii první dva body to tabulky. V utkání byli většinu času lepším týmem, ovšem trápili se s produktivitou, nedařilo se jim překonávat brankáře Velké Británie Gordona Coubrougha. Poprvé se jim to povedlo po mnoha šancích v 18. minutě, to se prosadil přesnou střelou z levé strany střelou Luca Dotto.

Podruhé se reprezentace z Apeninského poloostrova radovala z branky až ve druhém poločase při přesilové hře. Ve 29. minutě tvrdě vypálil kapitán Itálie Aleksej Zolovkins mimo dosah brankáře Britů. Ti dál spoléhali hlavně na pevnou obranu a když to šlo, vyráželi do protiútoků. Ty však všechny dokázal pochytat brankář Italů Roberto Casale.

Ke konci utkání přeci jen začali Britové vysrkovat růžky, ale Italové dobře bránili a tím pomáhali svému brankáři, který měl díky tomu méně práce. Definitivně Itálie o svém prvním vítězství na turnaji rozhodla tři minuty před koncem, když překonal Coubrougha Francesco Ponterosso.

Velká Británie – Itálie 0:3

Branky a nahrávky: 18. Dotto (Ponterosso), 29. Zolovkins (Vaccarino), 38. Ponterosso. Rozhodčí: Benuat, Scheibner. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Poločas: 0:1.