Zápas i s tvrdými zákroky. Slovinci poprvé skórovali, ale na Francii to bylo málo

15.05.2018 | Petr Komárek

Přerov –  Druhou výhru na turnaji Masters si připsali Francouzi. V zápase se Slovinskem, v němž nechyběly ani tvrdé zákroky, triumfovali v poměru 5:2. Všech pět přesných zásahů předvedla země galského kohouta už v prvním poločase. Slovinci po přestávce skóre alespoň zkorigovali, připsali si tak své první dva góly na přerovské akci.

Francouzi neponechali nic náhodě a Slovince zatlačili k jejich bráně. Ve čtvrté minutě se za to dočkali odměny. Xavier Raby procpal kotouč do branky z těsné blízkosti. Za Slovince mohl srovnat Goran Petronijevič, u levé tyče ale dorážel marně. V šesté minutě přidal druhou francouzskou branku Dylan Mounier, jenž přesně zakončil samostatný únik. Minutu po něm se podruhé trefil Xavier Raby.

Slovinsku se velká šance naskytla v přesilové hře. Jeden z jeho hráčů ale z levé strany nastřelil jen břevno, na druhé straně zastavil francouzský brejk betonem Slak. Ve 14. minutě vypálil Archain a jeho pokus dorazil do sítě Frederic Hostein. V 16. minutě obdržel Slovinec Fajdiga za tvrdý zákrok ve středu hrací plochy trest na pět minut a do konce utkání. Francouzská přesilovka se o chvíli později navíc zdvojnásobila, což ranou do šibenice zužitkoval Dylan Mounier.

Slovincům se ve druhém poločase podařilo vstřelit svůj první gól na turnaji. Po přihrávce Omana se prosadil svižnou střelou Boštjan Breznik. Při ponechané výhodě se pak Francouzi museli úporně bránit, všem slovinským pokusům nakonec odolali. Slovinská početní převaha se pak zdvojnásobila a Goran Petronijevič smrtící ranou švihem z osy hřiště snížil na rozdíl tří branek. Stav 5:2 pro Francii už vydržel až do konce zápasu.

Francie – Slovinsko 5:2 (5:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Raby (Cudicio), 6. Mounier (Thomas), 7. Raby, 14. Hostein (Archain), 18. Mounier (Richard) – 23. B. Breznik (Oman), 28. G. Petronijevič (J. Breznik). Rozhodčí: Lepich (GER), Jílek (CZE). Vyloučení: 5:4, navíc Fajdiga (SLO) 5 min. + MISC. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.