Po těsném vítězství těsná porážka, Britové padli s Kanadou

15.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Opět těsný výsledek a tentokrát negativní. Inline hokejisté Velké Británie v Přerově ve druhém utkání na turnaji Masters nestačili na svého soka o jednu jedinou branku. Po USA, které naopak těsnéě porazili, podlehli Kanadě, a to v poměru 2:3.

První velkou šanci zápasu měli na svědomí Kanaďané, jeden z nich ale trefil pouze brankovou konstrukci britské svatyně. Ve 12. minutě už to zemi javorových listů vyšlo, Corbeilovu přihrávku přetavil v první branku Danny Larocque. Velká Británie srovnala zásluhou Marcela Maleho, přerovský rodák se trefil povedeně do pravé šibenice.

Kanada si ale vedení zvládla vzít zpátky do svých rukou. V 17. minutě se v přesilové hře po pobídce z hokejky Vissera trefil podruhé Danny Larocque. Zvýšit na 3:1 pro kanadské barvy mohl Melton. Jeho střelu do prakticky odkryté branky ale senzačním skokem vytěsnil mimo britský muž s maskou Wood.

Ve druhém dějství Kanada nezužitkovala přesilovku. Britové se snažili skóre dorovnat, buď je, ale zradila koncovka a mířili mimo, nebo ztroskotali na pozorně chytajícím Cobbovi. Ve 35. minutě naopak udeřilo na druhé straně. Prakticky z hranice brankoviště dopravil puk za ležícího brankáře Paul Melton. Velká Británie ještě závěr střetnutí zdramatizovala, to, když se na přední tyči trefil za beton gólmana Oscar Wightman. Srovnat ale už Britové nestihli a podruhé v Přerově tak padli o jediný gól.

Velká Británie – Kanada 2:3 (1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Maly, 39. Wightman (Munro-Morris) – 12. Larocque (Corbeil), 17. Larocque (Visser), 35. Melton (Corbeil). Rozhodčí: Moine (FRA), Lattemann (GER). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.