Francouz Aimonetto šesti góly přispěl k debaklu Austrálie 12:1

15.05.2018 | Petr Sumbal

Nový Jičín – Francouzi se ve svém druhém utkání na turnaji pořádně rozstříleli, s Austrálií si poradili vysoko 12:1. Hlavní hvězdou utkání se stal útočník Francie Richard Aimonetto, který se na demolici Austrálie zasloužil šesti brankami. Hattrick si připsal ještě jeho kolega Frederic Guiheux.

Francouzi od začátku do konce směřovali za svým vítězstvím, poprvé zvedali ruce po gólu už po 33 sekundách hry, kdy se prosadil Frederic Guiheux. Australané pak sice dokázali rychle srovnat zásluhou Grega Modry, ale pak už si vzal slovo Richard Aimonetto a předvedl svou one man show.

Mezi šestou a osmou minutou nasázel nebohým Australanům čtyři branky, z toho dvakrát se prosadil dokonce v oslabení. V 15. minutě už to bylo dokonce 7:1, protože dvakrát překonal brankářku Austrálie Ginu Carrolovou Frederic Guiheux a zkompletoval svůj hattrick. V prvním poločase Francouzi rozesmutnili Australany ještě dvěma brankami, po jednom gólu vstřelili Richard Aimonetto a Olivier Garcia.

Ve druhém poločase Francouzi už nepotřebovali tolik tlačit na pilu, a proto gólů v Australské síti ubylo, skončily v ní jen tři puky. Svůj díl na tom měl i brankář Austrálie Andy O'Connor, který nastoupil do závěrečné části zápasu a připsal si několik slušných zákroků. Několikrát mu také pomohla branková konstrukce. Ve druhém poločase vstřelil svůj šestý a poslední gól Richard Aimonetto a prosadili se ještě  Alexandre Magnien a Herve Legallic.

Francie – Austrálie 12:1

Branky a nahrávky: 1. Guiheux (Aimonetto), 6. Aimonetto, 7. Aimonetto, 8. Aimonetto, 8. Aimonetto (Martin), 12. Guiheux (Aimonetto), 15. Guiheux, 15. Aimonetto (Reigner), 18. Garcia (Brocherie), 21. Aimonetto (Reigner), 23. Magnien (Martin), 36. Legallic – 3. Modra. Rozhodčí: Druga, Favero. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Poločas: 9:1.