Švýcaři pěti góly smetli Německo a na mistrovství Masters mají druhý triumf

15.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Jasné vítězství si připsali na mistrovství světa kategorie Masters Švýcaři. Němcům nasázeli pět branek a sami ani jednu neinkasovali. Po Slovensku tak skalpovali dalšího protivníka.

V páté minutě si dobrou možnost vypracoval Jamucsi, položil si i brankáře, překonal jeho hůl, ale do odkryté branky puk bekhendem nedopravil. Na druhé straně Schmitz obelstil hned tři Švýcary, jeho blafák šel po teči nad. V osmé minutě vypálil tvrdě z osy hrací plochy Schuster, Ottovi kotouč vypadl z výstroje do vzduchu a chvíli poskakoval po brankovišti, nakonec ho brankář Německa přeci jen zkrotil.

V desáté minutě poprvé proběhla změna ve skóre. Neff nahrál Rolfu Schrepferovi, jenž si sjel mírně doleva a střelou zápěstím prostřelil Otto mezi betony. Vzápětí Švýcaři udeřili znovu. Před brankou se po nahrávce Schrepfera uvolnil Massimo Jamucsi a v dobré pozici nezaváhal. Puk umístil přesně do volného prostoru mezi brankářovým betonem a levou tyčí.

Ve 24. minutě se podruhé v utkání trefil Massimo Jamucsi. Tentokrát ho v ponechané výhodě našel Schuster a švýcarský hráč s číslem 88 na drese z předbrankového prostoru zasunul bekhendem po zemi mezi Ottovy betony. Podruhé přesně zacílil také Rolf Schrepfer, jenž po přihrávce brankáře Müllera jel se spoluhráčem na jediného německého beka. Zvolil střelu, jenž skončila v pravém horním růžku. Konečný stav utkání zajistil dalekonosnou křížnou ranou k pravé tyči Marcel Kündig.

Německo – Švýcarsko 0:5 (0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 10. Schrepfer (Neff), 11. Jamucsi (Schrepfer), 24. Jamucsi (Schuster), 32. Schrepfer (Müller), 38. Kündig (Bünter). Rozhodčí: Šiška, Jílek (oba CZE). Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 0:0.