Američané nedali šanci Novému Zélandu, v obou poločasech mu nasázeli sedm branek

15.05.2018 | Redakce

Nový Jičín – Spojené státy americké potvrdily v zápase proti Novému Zélandu roli favorita, když svému soupeři nastřílely celkem čtrnáct branek, které si přesně rozdělily mezi dvě poloviny. O čtyři přesné trefy se postaral Vicklerman, hattrick a dvě nahrávky zaznamenal Lalonde.

Američané potvrzovali od úvodu roli favorita, na konci čtvrté minuty otevřel skóre po individuální akci Michael Lalonde. Střelec první branky zůstal nadále na hrací ploše a hned vytvořil gólovou situaci pro Matthewa Koleskiho, jenž navyšoval skóre. Kanonáda ze strany Spojených státu amerických pokračovala, Florio vybídl ke skórování Roberta Cloustona, jenž se nemýlil.

Sám pro sebe si vybojoval puk Michael Vicklerman a v 7. minutě navyšoval již na 4:0. Američané se sice nedokázali prosadit v početní výhodě, ve vlastním oslabení ale následně mířil přesně Paul Rogers. Svůj druhý gól v první třetině přidal Michael Vicklerman a ještě vteřinu před koncem první poloviny utkání přišla další přesná trefa, o níž se postaral po nahrávce od Rogerse Michael Lalonde, jenž upravil skóre na 7:0.

Ve druhé polovině stačilo USA pouhých dvacet tři vteřin, aby se opět prosadili, na konci souhry byl Matthew Koleski. Po sedmiminutové odmlce se se vstřeleným gólem ozvali opět Američané, nahrávku od obránce Licona zužitkoval Douglas Fetz. Druhým hráčem, který se v utkání přiblížil k hattricku, se stal po přesném pasu od Koleskiho Paul Rogers, jenž navyšoval skóre na dvouciferný rozdíl. Novému Zélandu nepomohl ani oddechový čas, sedmadvacet vteřin po uplynutí třicáté minuty si připsal dalším úspěšnou nahrávku Lalonde, když po přesné ráně slavil hattrick Michael Vicklerman.

Spojené státy americké hrály v pohodě a vytvářely si další šance, jednu z nich využil ke skórování obránce Joseph Florio. I Michael Lalonde se dočkal třetího gólu v utkání, čtyři minuty před koncem ho našel přesným pasem Koleski. Poslední slovo měl o dvě minuty později Michael Vicklerman, jenž v početní výhodě uzavřel skóre utkání na končených 14:0 pro Spojené státy americké.