Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Češi dál jedou na vítězné vlně, tentokrát jejich kanonádu odskákala Itálie

15.05.2018 | Petr Sumbal

Nový Jičín – Česká veteránská inlinehokejová reprezentace zatím proplouvá mistrovstvím světa bez jediného zaváhání. Po včerejších vysokých výhrách nad Novým Zélandem a Velkou Británií tentokrát Češi jasně přehráli Itálii 7:2. Po třech utkáních má Česko na svém kontě šest bodů a v tabulce skupiny B je na prvním místě.

Ani ve třetím utkání šampionátu Češi nezaváhali a znovu začali naplňovat role favoritů už od samého začátku. Poté, co přežili dvě dobré šance Italů, se dokázal prosadit Tomáš Langr. Na další gól si diváci na zimním stadionu v Novém Jičíně počkali osm minut. Poté Češi dokázali zužitkovat přesilovou hru, střelou z pravé strany se prosadil Dušan Vápeník.

Následně se za rovnovážného počtu hráčů na hřišti prosadil úspěšným blafákem Roman Kala a pak se Češi dvakrát radovali z přesilových her. Nejprve překonal Marca Favara střelou z předbrankového prostoru Tomáš Ulrich, poté propálil italského brankáře dělovkou z levého kruhu Petr Polívka. A to už bylo pro první poločas všechno, týmy se do kabiny rozešly za stavu 5:0 pro Českou republiku.

Ve druhém poločase už se Češi prosadili jen dvakrát a stejného počtu branek dosáhla také italská reprezentace. Podruhé v utkání se nejprve trefil Roman Kala, který se znovu prosadil po individuální akci. Poté se poprvé radovali Italové. Davida Kudělku, který o poločase vystřídal Petra Hrachovinu, překonal v přesilovce Aleksej Zolovkins. Další českou braku poté v 32. minutě přidal Dušan Vápeník, i on se dnes trefil už podruhé. Na konečných 2:7 z italského pohledu poté upravil Ivan Endrizzi.

Česko – Itálie 7:2

Branky a nahrávky: 5. Langr, 13. Vápeník, 15. Kala, 17. Ulrich (Vápeník), 17. Polívka, 25. Kala, 32. Vápeník – 27. Zolovkins, 33. Endrizzi (Ponterosso). Rozhodčí: Scheibner, Cointant. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Poločas: 5:0.