Kanada i díky dvěma gólům v oslabení zdolala Německo

15.05.2018 | redakce

Nový Jičín - Střetnutí mezi Německem a Kanadou nabídlo řadu vyloučení, domácí inkasovali pět trestů, hosté šest. Nerovnovážný počet hráčů na hrací ploše seděl zejména Kanadě, která se dvakrát prosadila v oslabení a jednou v početní výhodě. Německo odpovědělo pouze na první gól soupeře, poté už bylo bezzubé.

Kanada neměla příliš povedený začátek, když inkasovala dva tresty najednou a musela se bránit, jenže Německo svou početní výhodu zmenšilo vlastním faulem. Na začátku osmé minuty otevřela Kanada skóre utkání, když se po individuální akci prosadil Mark Wandler. O tři minuty později přišlo ze strany Německa vyrovnání, Udo poslal puk na obránce Olivera Krilla, jenž překonal gólmana Forbese. Jenže celek hostí za dvě minuty odpověděl, ve vlastním oslabení se prosadil Greg Zona. Netrvalo to dlouho a Kanada už vedla o dvě branky, po spolupráci s Kennedym mířil přesně mezi tři tyče Del Leibel.

I ve druhé části duelu se jako první prosadila Kanada, ta zužitkovala přesilovou hru, kombinaci zakončoval po nahrávce od kapitána Vilioa David Peacock. Hra se rozkouskovala dalšími vyloučeními, nejprve byly oba celky vyloučeny současně, následovala zkrácená přesilovka Německa, které ji totiž utnulo vlastním faulem. Jenže Kanada nevydržela dlouho disciplinovaná a rozhodčí opět vylučovali, což však hráčům s javorovým listem na hrudi nemuselo příliš vadit, protože se prosadili podruhé v utkání v oslabení a střelcem byl opět Greg Zona. Kanaďané si už závěr utkání pohlídali a vybojovali cenné tři body v boji o vrchní pozice v tabulce skupiny A.

Německo - Kanada 1:5

Branky a nahrávky: 11. Krill (Udo) – 8. Wandler, 13. Zona, 14. Leibel (Kennedy), 23. Peacock (Vilio), 36. Zona. Rozhodčí: Ptáček, Favero. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Poločas: 1:3