Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Austrálie poprvé v Přerově skórovala, body ale berou Slovinci

16.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Svůj vůbec první gól na mistrovství světa kategorie Masters v Přerově vstřelili inline hokejisté Austrálie. Proti Slovinsku jim to ale na body nestačilo. Slovinci i díky hattricku Fajdigy zvítězili 6:1 a ve skupině A mají jisté třetí místo.

Austrálie dostala možnost přesilovky, Adamsovu střelu pod břevno zlikvidoval efektivně lapačkou brankář Aleš Petronijevič. Na druhé straně pálil z levé strany Boštjan Breznik, Ells stlačil svůj beton k zemi a kotouč vyrazil. V 11. minutě jel sám na branku Jeffries, trefil ale jen tělo Ellse. V dalším úniku nemohl slovinský hráč pořádně zakončit kvůli hákování od soupeře.

V přesilovce pro změnu zkusil štěstí v samostatném souboji s gólmanem Janez Breznik, Ells mu ale kotouč včas vypíchl špičkou své hokejky. Za chvíli ovšem kapituloval. Střelu Gorana Petronijeviče dorazil zblízka do sítě Janez Breznik. V 15. minutě se zcela sám před Ellsem zjevil Aleš Fajdiga. Měl opravdu dost času na to, aby se rozmyslel, kam puk umístí. Nakonec zvolil místo u levé tyče, kam Ells betonem nedosáhl.

Ve druhé části nepotrestal chybu soupeře osamocený Rusanov, který z osy hřiště přestřelil. Ve 31. minutě to vyšlo Aleši Staričovi, Ellse propálil z vrcholu levého kruhu mezi betony. O minutu později šli Slovinci tři na jediného soupeřova hráče v poli. Aleš Fajdiga to vzal na sebe, položil si Ellse a o břevno poslal kotouč do sítě. Ve 33. minutě Austrálie vstřelila svůj vůbec první gól na turnaji, po nahrávce od Santalucii se prosadil Correy Smith. Ve 37. minutě završil hattrick po pobídce od Gorana Petronijeviče Aleš Fajdiga. Na konečných 6:1 pro Slovinsko upravil do prázdné branky Dejan Rusanov.

Austrálie – Slovinsko 1:6 (0:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 33. Smith (Santalucia) – 13. J. Breznik (G. Petronijevič), 15. Fajdiga (Starič), 31. Starič, 32. Fajdiga (J. Breznik), 37. Fajdiga (G. Petronijevič), 40. Rusanov. Rozhodčí: Lepich (GER), Druga (SVK). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.