Američané si vyšlápli na Británii a zůstali na mistrovství neporaženi

16.05.2018 | Michal Chadim

Nový Jičín – Zápas Američanů s Velkou Británii měl od prvních minut jasný průběh. Favorité z Ameriky nepustili hokejisty Spojeného království k žádné větší šanci a zápas si s přehledem pohlídali a připsali si na mistrovství světa už třetí vítězství.

Na první gól v zápase Američanů s Velkou Británii se nemuselo čekat příliš dlouho, neboť hned po třinácti sekundách se prosadil Derek Thede. Američané se tak rychlým gólem dostali do klidu a zápas si tím pádem užili. Jejich soupeři  se  prakticky za celý zápas nedostali do žádné větší šance a soustředili se na obranu.  To jim ale příliš nešlo, neboť dělali chyby, které soupeř z USA trestal.

V šesté minutě překonal Coubrougheho v bráně Michael Lalonde, o pár chvíli později pak Robert Clouston a ve čtvrtině utkání pak Joseph Florio.  Konečnou podobu prvního poločasu pak stanovil  Američan Raulie Licon.  Američani tak ovládli první část 5:0.

Druhá polovina začala tam, kde ta první skončila, neboť se hned v úvodu prosadil po skvělé přihrávce Vicklermana podruhé v zápase Raulii Licon. Oba hráči si tak zopakovali svůj úspěch ze závěru první části. O dvě minuty později pak namazal na hokejku Michaela Lalondeho Raulie Licon a bylo to už 7:0. Oba týmy pak mírně zvolnily a zápas se nám tak už jen dohrával. I tak se ještě jednou skóre změnilo, a to v samotném závěru, kdy upravil na konečných 8:0 Joseph Florio. USA porazily Velkou Británii a zůstaly na mistrovství světa neporažena.