První remíza v Přerově: Britové se nerozhodně rozešli s Maďary

16.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – První remíza se zrodila na mistrovství světa kategorie Masters v Přerově. Na svědomí ji mají týmy Velké Británie a Maďarska. Britové dvěma trefami ve druhé půli dotáhli nepříznivé skóre. Nakonec na světelné tabuli svítil výsledek 5:5.

Maďaři se ujali vedení v deváté minutě. Wooda z levé strany propálil Tamas Lencses. Další branka do britské sítě padla v 11. minutě. Akos Halasz svou ránu po přihrávce od Lencsese umístil přesně pod horní tyčku. Velká Británie snížila zásluhou Jamese Munro-Morrise. Stejný hráč pak v 16. minutě skóre také srovnal.

V 18. minutě putoval na trestnou lavici na deset minut za nesportovní chování Čech v britských barvách Marcel Maly. Jeho spoluhráči ale i bez něj skóre otočili. Z osy hřiště vypálil přesně Simon Henir. Otočku v průběžném výsledku však vzápětí předvedli i Maďaři. V 19. minutě zavěsil napravo volný Gyorgy Kovacs. Za chvíli ho napodobil ranou o břevno Laszlo Seler.

V 25. minutě Maďaři svůj náskok zvýšili na rozdíl dvou branek. Po nahrávce Kovacse propálil Wooda z pravého kruhu mezi betony Tamas Lencses. Velká Británie snížila ve 30. minutě zásluhou Michaela Newberryho po nahrávce Marcela Maleho. Britům se pak povedlo dokonce srovnat. Maly předložil puk Oscaru Wightmanovi, který neměl problém zakončit do odkryté branky. Pak už se výsledek neměnil.

Velká Británie – Maďarsko 5:5 (3:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Munro-Morris (Henir), 16. Munro-Morris (Newberry), 18. Henir, 30. Newberry (Maly), 35. Wightman (Maly)  9. Lencses (Kovacs), 11. Halasz (Lencses), 19. Kovacs (Lencses), 20. Seler (Sandor), 25. Lencses (Kovacs). Rozhodčí: Scheibner, Lattemann (oba GER). Vyloučení: 4:3, navíc Malý (GBR) 10 min OT. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0.