Italové v nervózním duelu porazili Nový Zéland, ve skupině B skončí třetí.

16.05.2018 | Petr Sumbal

Nový Jičín – Reprezentace Itálie si po výhře nad Velkou Británií připsala druhé vítězství na turnaji, tentokrát si poradila s výběrem Nového Zélandu. Zápas byl hrán v nervózním duchu, Nový Zéland chtěl urvat první body do tabulky, což se mu však nepovedlo, rozhodčí si dokonce musel pomoci desetiminutovým osobním trestem pro  Shawna Rettera z Nového Zélandu.

Italové vstoupili do zápasu pravou nohou, hned zkraje utkání se jim podařilo potrestat italské podražení, prosadil se Renato Vaccarino. Italové nechtěli nic nechat náhodě, a tak dál pokračovali v rychlém tempu, což dělalo Novozélanďanům problémy. Ve čtvrté minutě už to bylo 2:0, když se prudkou střelou z pravé strany prosadil kapitán Italů Luca Dotto.

Nový Zéland nespasila ani přesilová hra, kterou ještě v prvních deseti minutách zápasu měl. Nejenže ji neproměnil, ještě při ní inkasoval z hole Renata Vaccarina. I dále hráli v prvním poločase prim inlinehokejisté Itálie, do přestávky se ještě stihl prosadit Aleksej Zolovkins, který využil početní převahu a čtyři sekundy před koncem první části pověsil puk bekhendem pod břevno Tiziano Santoni.

Nový Zéland byl z průběhu utkání velmi nervózní, což se projevilo na chování jeho hráčů, v 19. minutě byl potrestán desetiminutovým osobním trestem za nesportovní chování Shawn Retter, který nadával rozhodčímu. Itálie už druhý poločas nehrála v tak ostrém tempu, přesto ale neinkasovala a ještě jednou se prosadila, když Favara propálil potřetí v zápase po přihrávce od Zolovkinse zpoza branky Renato Vaccarino.

Itálie – Nový Zéland 6:0

Branky a nahrávky: 2. Vaccarino (Zolovkins), 4. Dotto, 9. Vaccarino (Dotto), 15. Zolovkins (Vaccarino), 20. Santoni (Endrizzi), 37. Vaccarino (Zolovkins). Rozhodčí: Ptáček, Moine. Vyloučení: 2:4, navíc Retter (NZL) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Poločas: 5:0.