Kanada i USA uctily památku obětí hokejové tragédie, vítězství berou javorové listy

16.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Krásný okamžik předcházel zámořskému derby mezi USA a Kanadou. Oba týmy uctily památku obětí z hokejového celku Humboldt Broncos minutou ticha. Vítězství pak brala Kanada, po triumfu 5:2 opanovala skupinu B.

Před utkáním oba národní týmy společně ve středovém kruhu uctily památku tragicky zesnulých hokejistů z týmu Humboldt Broncos. Na branky se pak nemuselo dlouho čekat. Hned v první minutě si připsal přesný zásah kanadský útočník Michael Hunt. Další příležitosti reprezentantů země javorových listů zneškodnil americký brankář Bufalino.

V 10. minutě už Američané zvedali ruce nad hlavu. Kanadskému gólmanovi kotouč propadl mezi betony dál, za brankovou čáru se ovšem nedoklouzal. Dost možná zásluhou pohotového zásahu jednoho z kanadských hráčů. Ve 14. minutě musel Bufalino rychle na zem, Kanaďané se ale zmocnili kotouče a Jamie Visser ho nasměroval za klečícího gólmana USA do levé šibenice. Američané snížili těsně po skončení své přesilovky. Z pravé strany prostřelil vše před sebou Derek Kern.

Ve 24. minutě hráli Kanaďané početní převahu a ve svůj druhý gól v utkání ji přetavil Michael Hunt, který zakončoval kombinaci z pravého kruhu z první do odkryté části branky. USA snížily v 28. minutě, kdy Derek Kern využil přihrávku od Watanabeho. Ve 30. minutě předvedl brankář Kanady Cobb dva ukázkové semafory proti střelám z levé strany. Ve 33. minutě přidal Chad Blundy ke dvěma asistencím také branku, když Bufalina překonal ranou z osy hřiště. Konečný výsledek zápasu stanovil trefou do prázdné klece při americké power-play Frederick Corbeil.

USA – Kanada 2:5 (1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 20. Kern (Morris), 28. Kern (Watanabe) – 1. Hunt (Blundy), 14. Visser (Blundy), 24. Hunt (Larocque), 33. Blundy (Larocque), 39. Corbeil (Bennett). Rozhodčí: Jílek (CZE), Lepich (GER). Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.