Slováci s Francií si body ve Veteránech rozdělili

16.05.2018 | Michal Chadim

Nový Jičín – Zápas slovenského národního týmu a Francie příliš hokejové krásy nenabídl. Góly padaly v úvodu utkání a pak sedm minut před závěrečnou sirénou. Jelikož padly na každé straně dva, tak si oba týmy body spravedlivě rozdělily.

Francie na svého soupeře ze Slovenska od úvodních minut vlétla, neboť hned po sedmatřiceti sekundách hry se dostala nečekaně do vedení. Richard Aimonetto vyslal puk přesně na hokejku Lionela Reignera, který přízemní střelou k tyči zaskočil Kohúta v bráně Slovenska.  Francouzi se tak dostali do vedení z první střely na bránu. O pár vteřin později vyšla francouzskému týmu druhá šance, z které vznikla druhá střela na bránu a opět byla úspěšná. Po individuální akci se prosadil Franck Brocheire.  Z dvoubrankového vedení se Francouzi ale neradovali příliš dlouho, neboť hned po dvaceti sekundách se prosadil po rychlé akci Peter Jurenka.

Od čtvrté minuty první poloviny nám hra mírně upadla. Začalo se hrát převážně ve středu hrací plochy a na hřišti bylo k vidění plno nepřesností.  První poločas nám tak skončil těsným vedením Francie 2:1. V druhé části nám hra pokračovala, tam kde ta první skončila. Byla ve znamení nepřesných přihrávek, a když už se některý s týmů dostal do zakončení, tak se skvělými zákroky předvedli oba gólmani. I přesto se ale slovenský tým dočkal vyrovnání. Chatrnúch přesně přihrál na hokejku Petera Foltýna, který zakončil přesně k tyči. Jelikož se do konce zápasu už žádný gól nepadl, tak se oba týmy rozešli se ziskem jednoho bodu. Slováci díky tomu vyhráli skupinu A.