Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Velká Británie v dramatickém souboji s Novým Zélandem vybojovala postup do čtvrtfinále

16.05.2018 | Petr Sumbal

V posledním utkání skupinové fáze mezi Velkou Británií a Novým Zélandem šlo opravdu o hodně. Jen jeden z těchto dvou týmů totiž mohl proklouznout do čtvrtfinále, na toho druhého zbylo pouze utkání o konečné deváté místo. Z vítězství se v dramatickém střetnutí nakonec radovali Britové.

Úvod utkání patřil inlinehokejistům Velké Británie, kteří sice svou první šanci ještě nevyužili, ale ve třetí minutě už zvedali ruce nahoru, když se po pohledné akci prosadil po přihrávce Thompsona Simon Phillips. Vedení však Spojenému království nevydrželo dlouho, protože o dvě minuty později dokázal vyrovnat Clyde Jackson.

Stále však bylo jasně patrné, že jsou to Britové, kdo má víc ze hry a jejich další branka visela ve vzduchu. A nakonec na ni ostrované ani nemuseli čekat dlouho, v osmé minutě totiž projel obranou Novozélanďanů Richard Morling a vrátil Britům vedení. Další góly už v prvním poločase nepadly.

Ve druhém poločase pokračovala převaha Velké Británie, která si chtěla své hubené vítězství co nejrychleji pojistit. Její trpělivá kombinační hra na Nový Zéland přesně platila a ve 26. minutě se Británie radovala z gólu, když dostal puk do sítě podruhé v uktání Simon Phillips. Přesně o minutu později už to bylo 4:1 pro Velkou Británii, v oslabení se prosadil Jason Coles. Sedm minut před koncem ještě snížil Clyde Jackson, ale navíc se Nový Zéland nezmohl, nezkusil ani hru bez brankáře.

Velká Británie – Nový Zéland 4:2

Branky a nahrávky: 3. Phillips (Thompson), 8. Morling (Thompson), 26. Phillips (Pemberton), 27. Coles (Mundell) – 5. Jackson, 34. Jackson. Rozhodčí: Šiška, Moine. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Poločas: 2:1.