Francie znovu deklasovala Austrálii, znovu nastřílela deset branek

17.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Podruhé se na letošním mistrovství světa kategorie Masters v Přerově střetly celky Francie a Austrálie. A stejně jako v základní skupině A i v osmifinále šlo o poměrně jednoznačnou záležitost. Francouzi svého soupeře tentokrát přejeli v poměru 10:1.

Francouzi otevřeli skóre v šesté minutě prvního poločasu. Zblízka propasíroval kotouč za Ellse William Richard, a to po přihrávce od Thomase. Za minutu země galského kohouta svůj náskok zdvojnásobila. Richard se ze střelce proměnil v nahrávače a nachystal gól pro Dylana Mouniera. Ve 13. minutě přišlo australské snížení. Rousseaua prostřelil Mark Schvetipelz.

Francii překvapivě inkasovaná branka nerozhodila. V 15. minutě přihrál Edouard Clisson Julienu Thomasovi, který překonal Ellse. Ve 20. minutě se přesné trefy dočkal i sám Edouard Clisson, a to po pobídce od Richarda.

Další dvě branky zaznamenaly francouzské barvy ve 26. minutě druhé půle zápasu. V čase 25:09 prostřelil Ellse Guillaume Blanc, o 14 sekund později na něj svou druhou čtvrteční trefou navázal Edouard Clisson. A to ještě další francouzské šance zneškodnil nejlepší australský hráč na ploše, gólman Jeffrey Ells. Jako například ránu Mouniera z pravé strany hřbetem své lapačky.

Do 37. minuty Francie znovu vměstnala dvě branky. Nejprve si Ells vybral slabší chvilku a na přední tyči ho střelou nahoru zaskočil Adrien Defrance. Rovných 11 sekund po něm skóroval Julien Clisson, který zanedlouho z osy hřiště zavěsil za Ellse znovu. Ve 40. minutě po nahrávce od Thomase objel branku Xavier Raby a poslal kotouč za bezmocně ležícího gólmana. Francie rozstřílela Austrálii 10:1.

Francie – Austrálie 10:1 (4:1, 6:0)

Branky a nahrávky: 6. Richard (Thomas), 7. Mounier (Richard), 15. Thomas (E. Clisson), 20. E. Clisson (Richard), 26. Blanc (Raby), 26. E. Clisson (Richard), 37. Defrance (Raby), 37. J. Clisson (E. Clisson), 38. J. Clisson (Richard), 40. Raby (Thomas) – 13. Schvetipelz (Taylor). Rozhodčí: Lepich (GER), Výborný (CZE). Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 0:0.