Italové otočili zápas s Brity a ve čtvrtfinále vyzvou český tým

17.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Třígólové obrat v zápase s Velkou Británií předvedli v Přerově inline hokejisté Itálie. Dvougólové manko zvládli smazat v rozmezí zhruba čtyř minut, vyrovnání přitom přišlo krátce před koncem. V prodloužení pak Italům vystřelil postup do čtvrtfinále Mario Monti Cavaler. Jižané se v osmičce nejlepších střetnou s českým týmem.

Na první branku utkání došlo ve 12. minutě prvního poločasu. Michael Gibbons se vrátil z trestné lavice a krátce na to dostal kotouč na hůl na pravé křídlo. Z něj ještě před kruhem vypálil, nebyla to však nijak těžká střela a Guichardaz by si s ní za normálních okolností poradil. Vybral si však slabší chvilku a kotouč mu mezi rukou a tělem prošel do sítě. Michael Gibbons se mezi úspěšné střelce zapsal do přestávky ještě jednou, tentokrát v 16. minutě.

Ve 25. minutě dorážel Newberry zblízka na hranici brankoviště puk, který tam přiletěl z pravé strany. Ve výstroji brankáře Itálie ho viděl, Guichardaz se ale tentokrát překonat nenechal. Po teči Malého zamířilo nahození od modré čáry jen kousek vedle pravé italské tyče. Proti Henirovi se vytáhl Guichardaz, který k tyči vymrštil svou lapačku a efektně do ní kotouč schoval.

Skóre se ve druhém dějství dlouho neměnilo. I když například rána Coulstrocka zápěstím letěla nebezpečně, leč mimo. Na druhé straně Italové dlouho nemohli vyzrát na pozorného Wooda, ve 36. minutě se to ale přeci jen povedlo. Úspěšným střelcem se stal David Sagui. Stricker pak z levé strany napálil tyčku. V poslední minutě se při přesilovce poštěstilo srovnat Mariu Monti Cavalerovi, když obětavou rybičkou u pravé tyče doplácl puk za Wooda.

V prodloužení Itálie skóre dokonce dokázala otočit. Účast ve čtvrtfinále ji z mezikruží vystřelil Mario Monti Cavaler. V osmičce nejlepších narazí Itálie na české mužstvo.

Velká Británie – Itálie 2:3p (2:0, 0:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 12 Gibbons (Findlow), 16. Gibbons – 36. Sagui (Bruttomesso), 40. Monti Cavaler, 46. Monti Cavaler. Rozhodčí: Scheibner, Lattemann (oba GER). Vyloučení: 6:2. Využití 0:2. V oslabení: 0:0.