Austrálie porazila Nový Zéland a je krůček od devátého místa

17.05.2018 | Petr Sumbal

Nový Jičín – Inlinehokejisté Austrálie zvládli první utkání o deváté místo, jasně si poradili s Novým Zélandem, který porazili 10:4. První polovina byla v režii Austrálie, která si vypracovala čtyřbrankový náskok. Ve druhé půlce se rozstřílel i Nový Zéland, ale také ještě pětkrát inkasoval, takže prohrál 4:10. Zítra si Austrálie vítězstvím může zajistit celkové deváté místo.

Bitvu o umístění lépe rozehrál Nový Zéland, který dostal do vedení Shawn Retter tvrdou střelou mimo dosah brankářky Giny Carrolové. Ta už od té doby v prvním poločase neinkasovala a góly dávali pouze její spoluhráči. Nejprve vyrovnal Chris Staneke, poté se střelou z levé strany prosadil Adam Szuster. Ještě do poločasu přidali Australané další tři branky. V oslabení skóroval Anthony Santalucia, poté se ještě mezi střelce zapsali Dwayne Perreira a Mark Schwettpelz.

Druhý poločas přinesl zlepšenou hru Nového Zélandu, který měl znovu lepší nástup a už po 19 sekundách se prosadil Jackson Clyde. Australané však dokázali brzy ovládnout hru a opět svůj náskok začali navyšovat. Brnakáře Huffama překonal během osmi minut třikrát Chris Staneke. Mezi jeho góly se ještě vešlo snížení Clydeho Jacksona a Marka Smitha-Pillinga.

Ve 29. minutě byl tedy stav 8:4 pro Austrálii a Nový Zéland ještě stále mohl pomýšlet na zdramatizování utkání. Jenže to se nakonec nestalo, Australané si závěr pohlídali a svou výhru si ještě dalšími dvěma brankami pojistili. Nejprve skóroval Geuff Dawson a pak dal v oslabení svůj pátý gól v zápase Chris Staneke.

Austrálie – Nový Zéland 10:4

Branky a nahrávky: 5. Staneke, 10. Szuster (Modra), 14. Santalucia (Staneke), 17. Perreira (Szuster), 25. Staneke (Santalucia), 29. Staneke, 33. Staneke (Schvettzpelz), 33. Dawson (Staneke), 37. Staneke – 3. Retter (Duerre), 88. Jackson (Flood), 88. Jackson (Marjoribanks), 29. Smith-Pilling (Flood). Rozhodčí: Druga, Ptáček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Poločas: 5:1.