Slováci si zastříleli proti Velké Británii a jsou prvními semifinalisty veteránského mistrovství

17.05.2018 | Petr Sumbal

Slovenský tým po skupinové fází, kterou ovládl, zvládl i první nástrahu pavouka play-off, dokázal ve čtvrtfinále porazit Velkou Británii s zajistil si tím medailové souboje. Slováci nenechali nikoho na pochybách a od začátku směřovali za vítězstvím, hlavně v závěru se pořádně rozstříleli a vyhráli nakonec 12:0.

Jako by na hrací ploše byl jen jediný tým a tím byli Slováci. Velká Británie se smířila s rolí jasného outsidera a zmohla se pouze na občasné protiútoky, které ale ve většině případů nebyly pro Slováky nebezpečné. Ti začali střílet góly od sedmé minuty, kdy se prosadil Anton Lezo. Teto útočník vlastně v úvodu zápasu porazil Brity úplně sám, protože se prosadil do 19. minuty ještě třikrát. Na poločasových 5:0 uzavřel Peter Foltýn.

Také ve druhém poločase se obraz hry nijak výrazně neměnil. Stále se hrálo převážně na polovině Velké Británie a zbývalo jen dořešit, o kolik branek Slováci zvítězí. Ve 24. minutě se konala první slovenská radost v prvním poločase, prosadil se Stanislav Jelínek po přihrávce Romana Pejchala.

Dominance Slováků pokračovala i v následujících minutách, od 37. minuty do konce zápasu Slováci nasázeli svému odevzdanému soupeři dalších šest branek.  Nejprve v oslabení využil zaváhání soupeřovy obrany Anton Lezo, následovaly  góly Petera Jurenky, Mariána Horvátha, po pěkné kličce překonal Garyho Holdinga Peter Kotlárik. Ani v samotném závěru Slováci svého soupeře neušetřili, prosadili se ještě Roman Trenčan a Roman Pejchal. Slováci si v semifinále zahrají s vítězem zápasu USA – Francie, Brity čekají boje o páté až osmé místo.

Slovensko – Velká Británie 12:0

Branky a nahrávky: 7. Lezo (Trenčan), 11. Lezo (Chatrnúch), 14. Lezo (Kotlárik), 19. Lezo (Kotlárik), 20. Foltýn (Štábel), 24. Jelínek (Pejchal), 37. Lezo (Kotlárik), 38. Jurenka (Jelínek), 39. Horváth (Jurenka), 39. Kotlárik (Chatrnúch), 40. Trenčan (Chatrnúch), 40. Pejchal (Štábel). Rozhodčí: Favero, Riolo. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Poločas: 5:0.