Američané se dlouho trápili, přesto přes Slovince přešli do čtvrtfinále

17.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Posledním postupujícím do čtvrtfinále mistrovství světa kategorie Masters v Přerově jsou reprezentanti USA. Proti Slovinsku jim v poslední minutě řádné hrací doby vystřelil vítězství Derek Kern. Pak ještě jeho spoluhráč Morris přidal pojistku a stanovil na konečných 3:1.

Spojené státy využily hned svou první početní převahu v zápase. V desáté minutě dostal od Morrise na levý kruh nabito Derek Kern a jeho dělovka z nápřahu propadla Slakovi přes ruku do sítě. Na druhé straně střílel nebezpečně Goran Petronijevič, jeho pokus Američané ztečovali a výrazně zpomalený puk si pak schoval do lapačky roztáhnuvší se Bufalino.

Skóre už se do poločasové přestávky neměnilo, Američané tak po úvodních 20 minutách hry vedli v osmifinále nad Slovinskem 1:0.

Ve 28. minutě hráli Slovinci přesilovku. U levé tyče doráželi Fajdiga s Goranem Petronijevičem, oba ale narazili jen na beton připraveného Bufalina. Ten měl svůj chránič nohy dobře přitisknutý k brankové konstrukci. Vzápětí už ovšem kapituloval. Fajdiga našel hůl Boštjana Breznika, jenž z levé strany propasíroval kotouč do sítě. Pěknou samostatnou akcí se v 35. minutě prezentoval Kern, který si z vlastního obranného pásma nabruslil až do velké šance. Z levého kruhu vyslal puk do pravé tyče. Stejnou část konstrukce branky pak z podobného místa trefil také Morris. V poslední minutě řádné hrací doby se k rohu slovinské branky protlačil Derek Kern a rozhodl o tom, že si Američané zahrají čtvrtfinále. Pojistku pro USA ještě přidal Brin Morris.

USA – Slovinsko 3:1 (1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Kern (Morris), 40. Kern, 40. Morris – 28. B. Breznik (Fajdiga). Rozhodčí: Lattemann (GER), Moine (FRA). Vyloučení: 4:3. Využití 0:1. V oslabení: 0:0.