Francie si v Přerově vybojovala semifinále, ve čtvrtfinále přešla přes Němce

17.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Do semifinále mistrovství světa kategorie Masters postoupili inline hokejisté Francie. V prvním z přerovských čtvrtfinále si poradili s Německem. Během 40 minut hracího času ho přestříleli 8:2.

Francie si během prvního poločasu vypracovala velmi pohodlný náskok. Ve třetí minutě zakončil po přihrávce od Edouarda Clissona přesně Dylan Mounier. Za sedm minut to bylo o dvě branky. Xavier Raby se prosadil poté, co mu puk přenechal Frederic Hostein.

V 16. minutě měl německý gólman plné ruce a nohy práce. První střelu ještě s vypětím všech sil výtečně zneškodnil betonem, na dorážku od Juliena Clissona do šibenice ale už nestačil. Vzápětí jel sám na bránu Wiliam Richard a vypálil přesně do horního růžku, jeho protějšek s maskou neměl nárok. Gólový účet první půle uzavřel nedlouho po Richardovi Eduard Clisson.

Němcům se podařilo zkorigovat stav ve 23. minutě, kdy zblízka uklidil kotouč do sítě Markus Köppl. Stejný hráč ve 24. minutě nalezl německého kapitána Patricka Schmitze, který rychle postavený mírně z pravé strany překonal klečícího Martina. Francouzi odpověděli také dvěma trefami. Nejprve mířil přesně Guillaume Blanc. Ten o minutu později nalezl zcela volného Edouarda Clissona, jenž si pohrál s nebohým Kohlem a poté uklidil puk po zemi do sítě. Konečný stav utkání stanovil na 8:2 pro Francii Xavier Raby.

Německo – Francie 2:8 (0:5, 2:3)

Branky a nahrávky: 23. Köppl (Nies), 24. Schmitz (Köppl) – 3. Mounier (E. Clisson), 10. Raby (Hostein), 16. J. Clisson (Mounier), 17. Richard (Hostein), 17. E. Clisson (Richard), 27. Blanc (Defrance), 28. E. Clisson (Blanc), 37. Raby (Thomas). Rozhodčí: Šiška, Výborný (oba CZE). Vyloučení: 4:2. Využití 0:1. V oslabení: 0:1.