Kanada fotbalovým výsledkem zvládla zámořské derby

17.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Pouhé dvě branky padly ve čtvrtfinálovém souboji dvou zámořských zemí, Kanady a USA. Obě dvě obstarali Kanaďané ve druhé půli. O tu vítěznou se v přesilovce zasloužil Larocque. Přihrával mu přitom Visser, který ještě v závěru při soupeřově power-play uklidil kotouč do prázdné branky.

V první půli žádná branka k vidění nebyla. Ne, že by hokej nudil. Ani jeden z týmů si ale v koncovce nepočínal dost přesně. Přitom jak Kanada, tak Spojené státy si několik zajímavých akcí vytvořily. Maximálně z toho ale byl buď zákrok brankáře, nebo, jako v případě USA, nastřelená boční strana sítě.

Do přestávky tak obě mužstva vstupovala s nulou v koncovce vstřelených branek. Alespoň si tak mohla užít vůni steaků, která se linula přerovskou arénou z jednoho ze stánků s občerstvením. Ve druhé půli předvedl smělý průnik ve vlastním oslabení Derek Kern, na poslední překážku jménem Mark Servos si ale nepřišel. A ještě při tom upadl.

První branka zápasu padla až v 29. minutě. Visser nahrál v početní převaze na levý kruh na hůl parťáka jménem Danny Larocque, který střelou švihem vymetl bližší horní růžek Bufalinovy svatyně. Jednogólové vedení drželi Kanaďané až do poslední minuty, kdy při americké power-play přidal pojistku Jamie Visser.

Kanada – USA 2:0 (0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Larocque (Visser), 40. Visser. Rozhodčí: Scheibner (GER), Coutant (FRA). Vyloučení: 3:3. Využití 1:0. V oslabení: 0:0.