Švýcaři rozhodli o výhře nad Maďarskem už v první půli, nasázeli v ní šest gólů

17.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Stačil jim první poločas a bylo prakticky hotovo. Švýcaři za 20 minut čistého hracího času nastříleli Maďarům hned šest branek. Po pauze sice dvakrát inkasovali, na jejich postupu do semifinále to už ale nic nezměnilo.

Gólostroj Švýcaři spustili hned v první polovině utkání. V šesté minutě nachystal gólovou možnost Imhof a Michel Ferrat jí nepohrdl. V desáté minutě to bylo dva 2:0 pro zem helvétského kříže. Po nahrávce od Jamucsiho se o to postaral Rolf Schrepfer. Ve 13. minutě poslal puk za bezmocného Pallu Massimo Jamucsi.

V 15. minutě se dvakrát trefil Matthias Goetschi, v roli nahrávače se mu vystřídali Schrepfer s Ferratem. Michel Ferrat si pak připsal ještě jednu asistenci. V 18. minutě po jeho nabídce přesně zakončil Christian Schuster.

Ve druhé půli bylo už o výsledku více méně rozhodnuto. Žádná další branka dlouho nepadla. Až ve 35. minutě zakončil samostatný únik střelou do sítě Szabolcs Sandor. Müllera, brankáře Švýcarska, tak připravil o čistý štít. Následně navíc Švýcaři brankáře prostřídali. Druhý švýcarský muž s maskou, Grüninger, také jednou inkasoval. V poslední minutě zápasu ho pokořil Szabolcs Sandor.

Švýcarsko – Maďarsko 6:2 (6:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Ferrat (Imhof), 10. Schrepfer (Jamucsi), 13. Jamucsi (Schuster), 15. Goetschi (Schrepfer), 15. Goetschi (Ferrat), 18. Schuster (Ferrat) – 35. Sandor, 40. Sandor (Wehli). Rozhodčí: Moine (FRA), Výborný (CZE). Vyloučení: 0:3. Využití 1:0. V oslabení: 0:0.