Češi porazili kousavé Německo, v semifinále je čeká Kanada

17.05.2018 | Petr Sumbal

Češi jsou v semifinále MS a zahrají si o medaile! Veteránská reprezentace splnila roli favoritů proti Německu, které porazila 5:1. Němci byli hlavně v prvním poločase hodně nepříjemní a prohrávali pouze 1:2, Čechům navíc síly ubírala častá vyloučení. Ve druhém poločase ale čeští reprezentaci navýšili náskok a drama nepřipustili.

První poločas neproběhl zcela podle představ českého týmu, který dlouho nemohl na německé hráče najít recept. Navíc byli často vylučovaní po hraničních zákrocích, případně za příliš mnoho hráčů na hrací ploše. Poté, co Češi ubránili jedno z oslabení, ve 13. minutě skórovali, prosadil se Jiří Suhrada.

O tři minuty později už to bylo 2:0, tentokrát překonal Sorina Sofiana v německé brance Tomáš Kazlepka. Jenže dvougólové vedení Česku vydrželo jen něco přes minutu, protože Němci se prosadili krátce poté, co neproměnili dvojnásobnou přesilovku, radoval se Udo Sofian.

Ve druhém poločase přidali Češi na tempu a odměnou byly branky z holí Dušana Vápeníka a Romana Kaly. Kala si ke gólu připsal i asistenci, nahrál na branku Ivu Jindrákovi a Češi díky tomu získali už přeci jen komfortnější vedení 5:1. Němci už postupem času začínali tušit, že na český tým dnes stačit nebudou, navíc jim docházely síly, takže si moc šancí nevytvářeli. Češi tak mohli oslavit postup do semifinále, ve kterém vyzvou Kanadu.

Česko – Německo 5:1

Branky a nahrávky: 13. Suhrada, 16. Kazlepka, 24. Vápeník (Heš), 25. Kala (Polívka), 29. Jindrák (Kala) – 17. U Sofian. Rozhodčí: Riolo, Favaro. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Poločas: 2:1.