Gólová smršť v úvodu, Slovinci po ní vybojovali duel se Slováky

18.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – V prvním pátečním zápase mistrovství světa v inline hokeji – kategorie Masters se mezi sebou utkala mužstva Slovenska a Slovinska. Během prvních dvou minut padly dvě branky, každá na jedné straně. Pak už se ale prosazovali pouze Slovinci, kteří triumfovali v poměru 4:1.

Slovinci bleskově otevřeli skóre. Už po 19 sekundách nahrál Janez Breznik do šance Aleši Fajdigovi, který prostřelil Csandu. Slováci ale rychle dokázali srovnat krok. Stalo se tak ve druhé minutě. To Peter Udvardy přebral nahrávku od Šturce a rozvlnil síť za zády brankáře Aleše Petronijeviče.

Slovinsko si vzalo vedení zpátky v 18. minutě prvního poločasu. Janez Breznik si připsal druhou asistenci v utkání. Tentokrát vybídl ke skórování Gorana Petronijeviče, jenž dokázal Csandu úspěšně překonat.

Na 3:1 ze svého pohledu zvýšili Slovinci ve 24. minutě. Goran Petronijevič v signalizované výhodě za faul Novosedlíka předal kotouč Aleši Fajdigovi, který zblízka mírně z pravé strany poslal kotouč pod padajícím gólmanem. Slovinsko následně zužitkovalo i početní převahu. Na trestné lavici tentokrát už opravdu seděl Novosedlík a Csandu z mezikruží propálil Janez Breznik. Dál už skóre neměnilo, Slovinsko pokořilo Slováky 4:1.

Slovensko – Slovinsko (1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Udvardy (Šturc) – 1. Fajdiga (J. Breznik), 18. G. Petronijevič (J. Breznik), 24. Fajdiga (G. Petronijevič), 28. J. Breznik (G. Petronijevič). Rozhodčí: Scheibner (GER), Jílek (CZE). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.