Německo obrátilo duel s Francií a zahraje si o páté místo

18.05.2018 | Michal Hladký

Nový Jičín - Němci dokázali po povedeném druhém poločase otočit zápas s Francií a mohou slavit postup do zápasu o páté místo. Duel jednoznačně rozhodla nedisciplinovanost Francouzů, kteří tak mohou po prohře 5:3 jedině zpytovat svědomí.

V prvním poločase měli vizuální převahou hráči Francie, jenomže byli to Němci, kteří v 7. minutě otevřeli skóre. Zasloužil se o to Michael Hohenberg, jenž se ve vlastním oslabení odhodlal k samostatnému úniku, který zkušeně proměnil. Netrvalo to dlouho a bylo srovnáno, mohl za to Thibault Vincet, jemuž naservíroval puk před prázdnou bránu  Legallic. Na další branku jsme nečekali příliš dlouho, trefil se totiž v 10. minutě Udo Sofian. Zadařilo se i na druhé straně, když se prosadil po chybě brankáře soupeře Franck Brocherie, kterého pár desítek vteřin před koncem napodobil  Lionel Reigner.

Po většinu půle druhé hráli Francouzi v oslabení, což se podepsalo i na celkovém výsledku. První za Německo dorovnával Oliver Krill, jehož střela z mezikruží propálila vše, co ji stálo v cestě. Následná přesilová hra byla taktéž využita, když se trefil Thirsten Hofmann

Jenže západoevropský tým se z těchto chyb neponaučil a stále fauloval, čímž si pořádně ztížil cestu za srovnáním.
K tomu nejenže nedošlo, ale také se podařilo našim východním sousedům navýšit vedení. Ve 37. minutě vyslal dalekonosný projektil Ricky Kalhfub, kterým rozvlnil síť v bráně Francie.

Francie - Německo 3:5

Branky a nahrávky:  – 8. Vincent (Legallic), 18. Brocherie, 20. Reigner - 7. Hohenberg (Hofmann), 10. Sofian (Krill), 26. Krill (Wilts), 28. Hofmann (Hohenberg), 37. Kahlfub (Hofmann) Rozhodčí: Ptáček, Favero  Vyloučení: 5:4. Využití: 2:3V oslabení: 0:1