Britové si hladce poradili s Austrálií, nerozhodilo je ani rychlé vyrovnání

18.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Vcelku hladkou výhru si na přerovském šampionátu připsali inline hokejisté Velké Británie. Proti Austrálii sice o své vedení o gól bleskově přišli, poté si to ale naplno vynahradili. Australany pokořili v poměru 6:2.

Britové si první velkou šanci vypracovali ve druhé minutě. Maly projel s pukem od levého mantinelu k pravému kruhu, nakonec ale ke střele vůbec nesáhl. V páté minutě nachystal Newberry gólovou šanci pro Hehira. Ten u levé tyče nastřelil betony klečícího Ellse.

Do stejné části výstroje brankáře Austrálie střílel stejný hráč Velké Británie také o chvíli později. V osmé minutě se poprvé měnilo skóre. Marcel Maly obdržel nahrávku od Wightmana a jeho rána z pravé strany se zastavila až v síti. Ještě v téže minutě Austrálie zvládla srovnat, z osy hřiště zacílil přesně Olivier Baux.

Newberry přihrál z pravého křídla kolmo Hehirovi, ten se ale neprosadil. V desáté minutě už se Simon Hehir radoval. Newberry z osy hřiště vypálil do Ellsova ramene. Od něj šel puk doleva přímo k Hehirovi, jenž se prezentoval přesnou střelou mezi betony. V 11. minutě znova zafungovala spolupráce Maly – Wightman a Britové vedli 3:1. A to ještě krátce před koncem prvního dějství trefili horní tyčku. Jejich čtvrtý přesný zásah přidal Michael Newberry. Podruhé se mezi úspěšné střelce zapsal Simon Hehir, na 6:1 pro Velkou Británii zvýšil Craig Findlow. Za Austráli ještě zkorigoval skóre Correy Smith.

Velká Británie – Austrálie 6:2 (3:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Maly (Wightman), 10. Hehir (Newberry), 11. Maly (Wightman), 24. Newberry (Munro-Morris), 28. Hehir (Munro-Morris), 30. Findlow (Parsons) – 8. Baux (Adams), 37. Smith. Rozhodčí: Lepich (GER), Druga (SVK). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.