Itálie si poradila s Británií a v duelu o umístění se střetne s Německem

18.05.2018 | Michal Hladký

Nový Jičín - Favorit tohoto utkání ukázal svou sílu v prvním poločase, kdy byl jasně lepším celkem. V této pasáži vstřelila Itálie tři branky, díky kterým rozhodla celé utkání, již se poté jen dohrávalo.

Po většinu prvního poločasu to byli právě Italové, kteří udávali tempo hry. Tento herní projev vyústil v první branku, kterou vstřelil v 9. minutě Francesco Ponterosso. Poté to dlouho vypadalo, že se půjde do kabin za tohoto pro Brity ještě docela příznivého stavu, jenomže se v 19. minutě z levého kruhu prosadil Ivan Endrizzi a pár vteřin před koncem se trefil znovu Francesco Ponterosso.

V druhém poločase se povedlo Britům razantně zvýšit svou výkonnost, díky čemuž jsme mohli vidět velmi vyrovnanou hru. Ta Británii přinesla v 35. minutě i kýženou branku, kterou měl na svědomí Jason Coles.

Ani to ale nestačilo reprezentaci ostrovního státu, jelikož v závěru značně otevřeli obranu a inkasovali čtvrtý gól, jehož autorem byl Andrea Benvegnu. Itálie si tak zahraje o páté místo s Německem, které si v předchozím zápase poradilo s výběrem Francie.

Itálie - Velká Británie 1:4

Branky a nahrávky: 9. Ponterosso (Zolovkins), 18. Endrizzi (Bramante), 20. Ponterosso (Dotto), 40. Benvegnu - 35. Coles (O´Connor). Rozhodčí: Šiška, Riolo. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0