Nový Zéland v posledním zápase porazil Austrálii, utkání se odehrálo v přátelském duchu

19.05.2018 | Michal Chadim

Nový Jičín – V úvodním zápase finálového dne MS Veteránů v Přerově se proti sobě postavili hokejisté Austrálie a Nového Zélandu. Původně byl tenhle zápas plánovaný jako rozhodující utkání o deváté až desáté místo, ale výsledky ze čtvrtka a pátku rozhodly o tom, že deváté místo získala Austrálie. Obě reprezentace se nakonec dohodly, že i tady tento zápas odehrají v přátelském duchu.

O tom, že Austrálie skončí na mistrovství světa Veteránů v Novém Jičíně na devátém místě, se rozhodlo na zimním stadioně v Novém Jičíně už v pátek. Australané totiž zvládli první dva zápasy a skončili tak devátí. I přesto se ale domluvili s Novým Zélandem, že si v sobotu, v čase kdy byl plánován případný třetí rozhodující zápas, zahrají utkání.

Tentokráte to už novozélandským hráčům vyšlo. Po vyrovnaném začátku se rozhodovalo tentokráte v závěru druhého poločasu, kdy v třiatřicáté minutě dvě góly Vincenta Wichmana a Leightona Duerreho během třinácti sekund rozhodli o výsledku utkání. Australané v závěru ještě zkoušeli s výsledkem něco udělat, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Zápas tak skončil vítězstvím Nového Zélandu 4:2.

Po závěrečném hvizdu se hráči vzájemně pozdravili a v poklidném duchu udělali společné foto s organizátory.

Austrálie - Nový Zéland 2:4