Slováci vyřídili Austrálii a na Masters končí jedenáctí

19.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – Souboj o 11. místo na mistrovství světa kategorie Masters opanovalo Slovensko. S Austrálií nemělo žádné potíže a vyřídilo ji jednoznačně 9:1.

V prvním poločase se notnou chvíli čekalo na první branku utkání. Více ze hry měli Slováci, při svých střeleckých příležitostech ale ztroskotávali na dobře chytajícím australském brankáři Jeffrey Ellsovi. Ten vychytal i tutovku, která se v přesilovce naskytla Szokemu. Po kolmé nahrávce přes šířku útočného pásma pálil z pravého kruhu z první. Ells se ale proti této ráně stačil přesunout a puk zachytil do své lapačky.

O chvíli později australský muž s maskou pro změnu famózně zneškodnil střelu Vacka zleva, proti níž hbitě vytasil beton. Ani Ells ale na všechno nestačil a ve 13. minutě ho ještě ve stále trvající slovenské početní výhodě prostřelil Jaroslav Škrovánek. Na něj o zhruba minutu později navázal Peter Udvardy, kterého do samostatného úniku vysunul Funta. Udvardy tváří v tvář brankáři volil razantní pokus pod břevno, s nímž také slavil úspěch. Pohlednou kombinaci skoro na jeden dotek předvedlo Slovensko v 16. minutě. Na jejím konci stál mezi kruhy Jozef Vrábel, který měl dost času na zakončení a po chvilce puk zasunul k tyči.

Ve 24. minutě vystřelil z hranice levého kruhu zápěstím Richard Vacek a Ells neudržel kotouč v lapačce, takže mu přes ni propadl až do sítě. Pátou branku Slovenska přidal po nahrávce Vacka ve 25. minutě Pavol Šturc, načež se prosadili také Milan Novosedlík a Jozef Vrábel. Svou druhou branku v utkání si pak připsal Pavol Šturc, na druhé straně znamenala čestný úspěch Austrálie rána z pravé strany Stevena Adamse. Na konečných 9:1 stanovil ve 39. minutě Milan Novosedlík.