Třikrát v oslabení, čtyřikrát Fajdiga. Slovinci v Přerově berou deváté místo

19.05.2018 | Petr Komárek

Přerov – O deváté místo na mistrovství světa kategorie Masters si to rozdaly týmy Velké Británie a Slovinska. Slovinci se celkem třikrát trefili v oslabení, jejich snajpr Aleš Fajdiga pak zapsal čtyři přesné zásahy. Na straně Britů si sice zase přišel na hattrick Maly, na výhru to ale Ostrovanům nestačilo. Slovinsko zvítězilo 6:4.

Velká Británie si sice zahrála první přesilovku utkání, gól si ale v jejím závěru připsalo paradoxně Slovinsko. Goran Petronijevič přihřál Igoru Mubimu, kterému soupeři nechali tolik prostoru, že si najel před branku, položil si Wooda a zakončil mimo jeho dosah. Ostrované srovnali v desáté minutě. Odraženou střelu Hehira si našel nalevo číhající Michael Newberry, který ji rychle uklidil do odkryté části branky.

Ve 12. minutě se středem hřiště rozjel Wightman a svou dělovkou rozeznovil tyčku slovinské branky. Slovinci si pak vzali vedení zpátky. Z pravého křídla si sjel na pravý kruh Aleš Fajdiga a táhlou křížnou střelou napnul síť za Woodem. Třetí branku Slovinska přidal z mezikruží při hře tří proti třem Andrej Becl, na nějž o chvíli později navázal svou druhou trefou v utkání Aleš Fajdiga. Vzápětí přišlo britské snížení, po nahrávce od Newberryho se o něj postaral Marcel Maly.

Ve 32. minutě Slovinci podruhé v zápase udeřili v oslabení. Do úniku se sám proti brankáři dostal Aleš Fajdiga a tvrdou ranou zkompletoval hattrick. Na britské straně snížil na rozdíl dvou branek ranou mezi betony Marcel Maly, které o chvíli později neproměnil trestné střílení. Naopak slovinský kanonýr Aleš Fajdiga zacílil při kontru přesně počtvrté. Šest sekund před koncem se ale Marcel Maly přeci jen trefil a završil tak hattrick.

Velká Británie – Slovinsko 4:6 (2:4, 2:2)

Branky a nahrávky: 10. Newberry (Hehir), 18. Maly (Newberry), 39. Maly (Hehir), 40. Maly (Wightman) – 6. Mubi (G. Petronijevič), 13. Fajdiga (G. Petronijevič), 17. Becl (Mario), 18. Fajdiga, 32. Fajdiga (J. Breznik), 39. Fajdiga (G. Petronijevič). Rozhodčí: Šiška (CZE), Moine (FRA). Vyloučení: 2:5, navíc Mubi (SLO) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:3.